يکشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۸ ,17 November 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۰
معاون کمیته امداد سیستان و بلوچستان:
76 درصد خانوارهای مددجوی سیستان و بلوچستان را خانواده های زن سرپرست تشکیل می دهند
 
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد سیستان و بلوچستان گفت: شمار خانوارهای مددجویی که در آن زنان به عنوان سرپرست خانواده اند 80هزار و 197 نفر است که این رقم معادل 76 درصد از مجموع جامعه مددجویان کمیته امداد در استان است.
محمدرضا میری در گفت وگو با عصرهامون، گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 100 میلیارد و 642 میلیون و 579 هزار و 125 تومان مستمری به حساب 157هزار و 313 خانوار تحت حمایت واریز شده است.
 
وی با اشاره به خروج 11 هزار و 483 نفر از چرخه حمایتی این نهاد در سال اخیر افزود: شمار خانوارهای تحت حمایت کمیته امداد در سال گذشته 103 هزار و 961 خانوار بوده است.
 
میری تصریح کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون 4هزار و 524 نفر به جمعیت مددجویان این نهاد در استان از محل حذفیات اضافه شده و مجموع تعداد افراد تحت پوشش در سال جاری به 406 هزار و 226نفر رسیده است.

وی اذعان کرد: در حال حاضر مددجویان از خدمات درمانی و بهداشتی، فرهنگی و تحصیلی، جهیزیه، هدیه ازدواج، ازدواج مجدد، اجاره ودیعه مسکن، خدمات ویژه به سالمندان، تامین تجهیزات بیماران صعب العلاج تامین لوازم ضروری، وام های ضروری، شهریه و کمک هزینه، تعمیر و تکمیل مسکن و ... استفاده می کنند.

معاون  کمیته امداد حضرت امام (ره) استان اظهار کرد: تعداد زنان مددجوی سرپرست خانوار در استان 80هزار و 197 نفر است که این عدد 76 درصد از جامعه مددجویان سیستان و بلوچستان را تشکیل می دهد. همچنین 59 درصد از خانوارهای تحت پوشش دارای سرپرست بالای 60  سال هستند.

میری در پایان خاطرنشان کرد: سیاست و اولویت اصلی کمیته امداد در استان توانمندسازی خانواده های تحت حمایت، استقلال و کاهش نیاز به کمک، اشتغال، بیمه تامین اجتماعی برای زنان سرپرست خانوار و مجری های طرح های اشتغال، ازدواج و تحصیلات تکمیلی است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۴۵۹۸


ارسال