دوشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۹ ,13 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۳۱
رویای سبز جوانان بلوچ در جنوب شرق کشور محقق شد؛
چمن مصنوعی زمين فوتبال استادیوم قصرقند مورد بهره برداری قرار گرفت
 
مدیرکل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان از بهره برداری از چمن مصنوعی زمين فوتبال مجموعه شهيد ريگی شهرستان چابهار خبر داد.
ادهم کرد زابلی در گفت وگو با عصرهامون، گفت: استادیوم بزرگ ورزشی شهرستان قصرقند با مساحت 13 هزار متر مربع که عملیات ساخت آن از سال 91 شروع شده بود، همزمان با شروع مسابقات ليگ فوتبال شهرستان چابهار مورد بهره برداری قرار گرفت.

وی افزود: برای نصب چمن گل بزرگ این مجموعه، اعتباری بالغ بر 4 میلیارد تومان در فاز اول تخصیص یافته است. همچنین جهت تکمیل فاز دوم این پروژه بزرگ شامل سکو ها، پیست تارتان دوومیدانی و تجهیزات روشنایی استاندارد آن نیز اعتباری قریب به 500 میلیون تومان اختصاص خواهد یافت.

وی ادامه داد: عمليات فنس کشی زمين در حال انجام است و روشنايی آن از طرف اداره کل ورزش و جوانان استان در حال پيگيری است.

وی تصریح کرد: یکی از مهم ترین اهداف اداره کل ورزش و جوانان استان، توسعه امکانات و زیرساخت های ورزشی در شهرستان ها و روستاها است. پیگیری این هدف علاوه بر تشویق افراد به ورزش و تحرک، افزایش سرانه فضای ورزشی، توزیع مناسب امکانات و خدمات و ایجاد شور و نشاط و شادابی موجب می شود تا جوانان روستایی نیز از نعمت ورزش برخوردار شوند.

کرد در خصوص احداث چمن های مصنوعی مینی فوتبال نیز خاطرنشان کرد: با مشارکت 3 ارگان بنیاد مستضعفان کشور، وزارت ورزش و جوانان و وزارت کشور، بیش از 120 چمن مصنوعی مینی فوتبال در روستاهای سراسر استان تدارک دیده شده که بخشی از آن ها نصب و تعدادی نیز در حال راه اندازی است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان در پایان اظهار کرد: در حال حاضر 126 طرح و پروژه عمرانی حوزه ورزش و جوانان در سیستان و بلوچستان فعال است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۴۶۰۰


ارسال