دوشنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۹ ,6 April 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۸
رئیس اداره مدیریت بحران اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان خبر داد
برگزاری مانور امداد، نجات و اطفاء حریق در انبارهای بندر چابهار
 
رئیس اداره مدیریت بحران اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: به منظور حفظ آمادگی های لازم، مانور امداد و نجات و اطفاء حریق در انبارهای بندر شهید بهشتی چابهار برگزار شد.
علی اکبر جعفری در گفت وگو با عصرهامون، اظهار کرد: مانور امداد و نجات و اطفاء حریق در انبارها، در بندر شهید بهشتی چابهار برگزار شد.

وی با اشاره به اینکه در سال جاری برگزاری 4 مانور با موضوعات مختلف برنامه ریزی شده است، گفت: این اولین مانور در حوزه آتش نشانی است که با حضور کلیه نیروها برگزار شد.

وی درخصوص اهداف برگزاری مانور امداد و نجات بیان کرد: تمرین و حفظ آمادگی نیروهای آتش نشانی، بررسی مشکلات و نواقص تجهیزات، سیستم های ارتباطی و بررسی عملکرد فرماندهی محل حادثه از جمله اهداف پیش بینی شده برای این مانور است.

جعفری اعلام کرد: در این مانور برای اولین بار دستگاه «واترمیست» که سیستم اطفاء حریقی است که در آن میزان آب کمی استفاده می شود و قدرت خاموش کنندگی بالایی دارد به صورت عملیاتی استفاده شد.

وی با بیان اینکه بندر شهید بهشتی چابهار نقش مهمی در مسیر توسعه محور شرق کشور دارد، متذکر شد: کالاهای مختلفی به صورت فله، کانتینر و کالاهای تجاری در بندر تخلیه و بارگیری شده است که بخش عمده ای از آنها در انبارهای مسقف و روباز نگهداری می شود.

وی خاطرنشان کرد: به دلیل تنوع بالای کالاهای انبار شده ریسک خطرات بالقوه حریق در این مکانها بسیار بالا بوده و به همین خاطر حفظ آمادگی لازم و کسب مهارت های عملیاتی و تمرینی در نیروهای آتش نشانی در جهت مقابله با آتش سوزی های احتمالی و کنترل شرایط اضطراری در انبارها بسیار موثر خواهد بود.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۴۶۵۶


ارسال