سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹ ,26 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۲۶
معاون علمی و فناوری رییس جمهور از بندر چابهار بازدید کرد
 
سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری که در راس هیاتی به سیستان و بلوچستان و چابهار سفر کرده است از بندر شهید بهشتی بازدید کرد و از نزدیک در جریان پتانسیل ها و ظرفیت های بزرگترین بندر اقیانوسی کشور قرار گرفت.
به گزارش عصرهامون، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی اداره کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان؛ سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری از اسکله طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار و تجهیزات استراتژیک این بندر بازدید کرد.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در این بازدید ظرفیت ها و توانمندی های بندر چابهار را در عملیات تخلیه، بارگیری، ترانزیت کالا و مواد معدنی مورد بررسی قرار داد.

سید حسن ابراهیمی معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان نیز در این بازدید با اشاره به  ظرفیت هشت و نیم میلیون تنی تخلیه و بارگیری این بندر در سال اظهار کرد: بندر شهید بهشتی چابهار در طرح توسعه خود از ظرفیت های خوبی برای ترانزیت کالا برخوردار شده است.

وی در خصوص برخی از ویژگی های فنی اسکله طرح توسعه در فاز اول عنوان کرد: در این طرح، عمق پای اسکله به 16 متر رسیده است که بالاترین عمق نسبت به سایر بنادر کشور محسوب می شود و قابلیت پذیرش کشتی های سایز بزرگ را دارد.

ابراهیمی بیان کرد: از نکات مهمی که در توسعه بندر چابهار از اهمیت بالایی برخوردار است موضوع تسری قوانین مناطق آزاد تجاری صنعتی یا تبدیل بندر و اراضی پسکرانه به منطقه ویژه اقتصادی است که امیدواریم زودتر به نتیجه برسد.

در این بازدید، استاندار سیستان و بلوچستان و‌ مدیر عامل سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی چابهار؛ معاون رییس جمهور را همراهی می کردند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۴۶۷۴


ارسال