جمعه ۱۳ تير ۱۳۹۹ ,3 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۵۴
کارشناس اقتصادی:
عدم تامین مواد اولیه دغدغه تولیدکنندگان داخلی/ خرید نوشت افزار ایرانی منجربه رونق کسب و کارمی شود
 
یک کارشناس اقتصادی عدم تامین مواد اولیه برای تولید را دغدغه تولیدکنندگان داخلی دانست و گفت: با توجه به شرایط اقتصادی موجود، ضرورتی برای خروج ارز کشور به خاطر مسائل دست چندم(نوشت‌افزار خارجی) وجود ندارد.
به گزارش عصرهامون، علی عباسی مهر در گفتگو با خبرنگار صدای بلوچ،با اشاره به برپایی نمایشگاه نوشت افزار ایرانی، بیان کرد: رونق خرید و فروش نوشت افزار ایرانی سبب رونق کسب و کار در داخل کشورمان خواهد شد.

این کارشناس اقتصادی با تاکید بر این مطلب که رونق بازار خرید و فروش نوشت افزار ایرانی به بهبودی معیشت کارگران منجر می شود، ادامه داد: محتوای نوشت افزارهای خارجی مناسب کودکان ما نیستند چرا که تاثیرات مخرب و بسیار سوئی برای دانش آموزان دارند و راهکار آن هم استفاده از محصولات داخلی با طرح های مشاهیر کشورمان است.

عباسی مهر تامین مواد اولیه برای تولید محصولات نوشت افزار را یکی از معضلات تولیدکنندگان داخلی عنوان کرد و گفت: عدم تامین مواد اولیه برای تولید، عواقبی همچون افزایش قیمت محصولات نوشت افزار را به دنبال دارد، دولت باید برای رفع این مشکل کارآفرینان داخلی اقدام کند.

وی خاطرنشان کرد: برای ترویج استفاده از نوشت افزارهای ایرانی و رونق بازار آن بهترین وسیله استفاده از ظرفیت رسانه ها است که بیشترین نقش را صداوسیما برعهده دارد.

وی با بیان اینکه حمایت و خرید از کالای ایرانی مانعی برای خروج ارز از کشور است، افزود: با توجه به شرایط اقتصادی، به مصلحت نیست که ارز کشور به خاطر مسائل دست چندم(نوشت‌افزار خارجی) از کشور خارج شود.

این کارشناس اقتصادی با بیان اینکه خلاءهای بسیاری در بازار نوشت افزار داخل وجود دارد، ادامه داد: عدم تبلیغ مناسب، واردات نوشت‌افزار نامطلوب چینی، تبلیغ اسطوره های غربی در برنامه های تلویزیونی به جای اسطوره ها و قهرمانان ایرانی و...  باعث شده است بسیاری از مردم جذب محصولات تولیدی جوامع غربی شوند و فروش لوازم التحریر ایرانی-اسلامی تنها به نمایشگاه‌ها ختم شود و در طول سال کمتر شاهد فروش این محصولات باشیم.

عباسی مهر دستاورد حمایت و خرید از نوشت افزار ایرانی اسلامی را رونق چرخ کارخانجات و بهبود معیشت کارگران در سال رونق تولید عنوان کرد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۴۶۷۷
مرجع : عصرهامون


ارسال