شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ ,30 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۲
معاون استاندار سیستان و بلوچستان:
مدیران دستگاه های دولتی شکایت خود از رسانه ها را پس بگیرند/ تقدیر مدیرعامل خانه مطبوعات از ارگان های همراه با رسانه ها
 
معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: مدیران دستگاه های دولتی شکایت خود از رسانه های منتقد را پس بگیرند.
به گزارش عصرهامون، علی زینی وند در مراسم جشن باشکوه روز خبرنگار که با حضور پرشور اصحاب رسانه و قلم به همراه خانواده هایشان و سایر مسئولان نظامی و انتظامی در سینما هلال زاهدان برگزار شد گفت: خبرنگاران روایتگران صادق و مظلوم جامعه هستند که وظیفه خطیری بر عهده دارند.

وی تصریح کرد: زمانی که یک خبرنگار به ارگان و اداره ای مراجعه می‌کند باید مورد تکریم و احترام مسئولان قرار بگیرند. 

به گفته زینی وند؛ خبرنگاران با شرایط سخت و دشوار مشغول اطلاع رسانی و روشنگری هستند و اگر این قشر زحمت کش حضوری فعال نداشته باشند بسیاری از فسادها و مسائل ناعادلانه در جامعه اطلاع‌رسانی نمی‌شد که این امر اهمیت کار خبرنگار را نمایان می‌کند.

معاون استاندار تاکید کرد: ما به طور کامل از نقدهای سازنده و منصفانه حمایت می‌کنیم اما خط نقد صادقانه با تخریب سازمان یافته از هم جداست و نباید اجازه داد برخی ها در فضای مجازی و کانال های فاقد هویت به تخریب هدایت شده و سازمان یافته اقدام کنند.

زینی وند‌ تاکید کرد: در راستای حمایت از خبرنگاران به همه‌مدیران اعلام‌کرده ایم که اگر از رسانه ای به دلیل نقد منصفانه شکایت کرده اند مکلف هستند هر چه سریعتر نسبت به رضایت از رسانه ها اقدام کنند.

زینی وند‌‌همچنین از ایجاد مجتمع رسانه ای به منظور افزایش سطح علمی و تخصصی اصحاب رسانه استان استقبال کرد و گفت: این‌آمادگی وجود دارد تا در صورت امکان از مکان‌های سایر ارگان‌ها نیز بدین منظور استفاده و در اختیار اداره کل ارشاد قرار دهیم. 

شایان ذکر است معاون استاندار بخشی از زمان سخنرانی خود را به اصحاب رسانه‌اختصاص داد تا بدون واسطه و مستقیم مشکلات صنفی خود را بیان کنند که در نهایت با توجه به درخواست اصحاب رسانه مقرر شد در هفته اول شهریور ماه جلسه ای با حضور خبرنگاران با معاون سیاسی اجتماعی استاندار برگزار شود.

تقدیر مدیرعامل خانه مطبوعات از ارگان های همراه با رسانه ها
مدیرعامل خانه مطبوعات سیستان وبلوچستان نیز در این جلسه گفت: اصحاب رسانه استان با شرایط دشوار مشغول به فعالیت هستند که شکایات زیادی از سوی برخی مدیران دستگاه ها دارند و خوشبختانه طی یک ساله گذشته هیچ یک از نشریات استان محکوم نشده اند. 

وی با اشاره به اینکه امیدوارم قلم اصحاب رسانه همچنان سبز، راهشان پر رهرو و انتقادات شان سازنده تر از قبل توام با ارائه راهکار باشد افزود: خانه مطبوعات استان در سال گذشته اقدام به برگزاری دو کارگاه تخصصی طراحی پوستر و کارگاه سوژه یابی کرد که در این کارگاه ها از اساتید برجسته استفاده شد.

وی تصریح کرد: برگزاری نشست های هم اندیشی با مدیران رسانه های مکتوب و الکترونیک، برگزاری انتخابات بازرسان خانه و تشکیل مجمع عمومی از جمله دیگر برنامه هایی بوده که به سرانجام رسیده است. 

وی افزود: یکی از اولویت های اصلی هیات مدیره که از ابتدای راه بر آن تاکید ویژه داشتیم تثبیت جایگاه حقوقی خانه مطبوعات در سیستان وبلوچستان بود که برای تحقق این امر جلسات زیادی با مدیران دستگاه های مرتبط برگزار شد. 

مدیرعامل خانه مطبوعات استان ضمن تقدیر  از سپاه، بسیج و نیروی انتظامی و دستگاه هایی که به صورت ویژه برنامه هایی برای تقدیر از اصحاب رسانه داشته اند از استانداری و اداره کل ارشاد در برگزاری این جشن تقدیر کرد.

وی همچنین با قدردانی از سایر دستگاه های اجرایی و ارگان هایی که در طول سال همراه با رسانه ها بوده و در روز خبرنگار با اهدا گل، تماس های تلفنی و حضوری این روز را به خبرنگاران تبریک گفته و می گویند گفت: مدیرکل ورزش و جوانان استان نیز به خانه مطبوعات استان قول یک جلسه استخر هفتگی تا پایان سال ویژه اعضا را داده است. 

طهرانی مقدم گفت: در نظر داریم در صورت تامین اعتبار و جذب حامی مالی، در زمستان امسال جشنواره مطبوعات محلی استان را نیز برگزار کنیم تا رقابتی سالم و جذاب را در میان خبرنگاران داشته باشیم.

مدیرعامل خانه مطبوعات استان تاکید کرد: به زودی تمامی خبرنگاران استان ساماندهی شده و کارت خبرنگاری معتبر از سوی خانه مطبوعات به آنها اعطا خواهد شد. 

وی همچنین بیان کرد: یکی دیگر از دغدغه ها و خواسته های اصلی اصحاب رسانه استان که بارها به صورت مکتوب، حضوری و تلفنی اعلام شده فعالیت کانال های خبری و رسانه های مجهول و فاقد شناسنامه و هویت است که در این مدت باعث ایجاد تنش و شکاف های قومی و مذهبی شده اند اما به منظور رفع این دغدغه، موضوع در جلسه شورای اطلاع رسانی و تبلیغات استان مطرح شده که به زودی نیز اخبار خوشی در این زمینه مخابره می شود.

طهرانی مقدم خاطرنشان کرد: واژه تبلیغات اقتصادی در جایی که رکن اصلی تبلیغات بر عهده رسانه هایی است که خود برای حیات درگیر مشکلات مالی هستند منافات دارد که قطعاً با آغاز بکار مجتمع رسانه ای که قول معاون سیاسی اجتماعی استاندار را نیز به همراه دارد این دغدغه نیز سریعتر مرتفع می شود.
 
طهرانی مقدم در پایان تاکید کرد: من به آینده شورای اطلاع رسانی و تبلیغات به ریاست جناب زینی وند و دبیری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان امیدوار و خوشبین هستم که انشالله بتوانیم ضمن انعکاس چهره مثبت از استان، جامعه خبری استان را رفع کنیم.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۴۷۴۴


ارسال