سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ ,2 June 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۲۴
جانشین سپاه سلمان سیستان وبلوچستان:
شفاف سازی توسط خبرنگاران جلوی تبعیض و فساد را می گیرد/ امیدآفرینی و مطالبه گری ضروریات امروز جامعه
 
جانشین سپاه سلمان سیستان وبلوچستان با تاکید بر رعایت اخلاق در رسانه ها، برخی از ضروریات کار خبری در استان را تشریح کرد.
به گزارش عصرهامون؛ سردار محمد ناظری ظهر امروز در مراسم تجلیل از خبرنگاران استان که در زاهدان برگزار شد گفت: اخبار و مطالبی که رسانه ها منتشر می کنند باید در راستای تقویت حاکمیت دین و مردم باشد و اگر شهیدان صارمی و خزائی دوربین و قلم به دست گرفته و کیلومترها دورتر از خانه و کاشانه خود مشغول مخابره خبر بودند هدفی جز تقویت حاکمیت دین نداشته اند.
 
وی افزود: از تک تک اصحاب رسانه انتظار داریم که در راستای حفظ وحدت و انسجام در کشور به ویژه در استان مهم سیستان وبلوچستان گام بردارند و خدای ناکرده خبری منتشر نکنند که باعث ایجاد انشقاق و تفرقه شود و با توجه به اینکه دشمنان تلاش زیادی برای برهم زدن اتحاد و انسجام در این استان داشته و دارند بهتر است خبرنگاران این اصل مهم را مدنظر قرار بدهند.
 
وی افزود: تقویت امنیت کشور و استان از دیگر ضروریات کار رسانه ای است که توجه جدی همه خبرنگاران را میطلبد و مطالب خبرنگاران هم حتماً باید بر اساس واقعیات و نشان دهنده اقتدار نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی باشد که الحمدلله در این استان خبرنگارانی فعال و پویا داریم که در همین مسیر گام برمی دارند.
 
به گفته ناظری: مردم سالاری دینی و دفاع از نظام، انقلاب و مردم باید همواره خط قرمز رسانه ها و خبرنگاران باشد و این انتظار می رود که رسانه ها با شفاف سازی خود جلوی تبعیض و فساد در جامعه را بگیرند و الحمدلله با تغییرات شایسته ای که در دستگاه قضا صورت گرفته همواره شاهد هستیم که با مفسدان اقتصادی برخوردهای لازم صورت می گیرد.
 
وی تاکید کرد: خبرنگاران در رسانه ها باید به اصل معنویت و اخلاق توجه کنند و این جزو ملزومات یک کشور اسلامی است که باید عدالت اجتماعی و رسیدگی به محرومان تقویت شود و خبرنگار می تواند با حرکت در این راه، مسئولان را راهنمایی کند.
 
وی با اشاره به گوشه ای از خدمات سپاه در سیستان وبلوچستان گفت: امروز سپاه پاسداران در این استان فارغ از هرگونه وابستگی به جریان های سیاسی صرفاً برای پیشرفت نظام در همه عرصه ها گام برداشته و در راس آنها خدمت به محرومان منطقه را در دستور کار قرار دارد و پاسداران و بسیجیان با توجه به تجربه گرانقدر دفاع مقدس در عرصه های مختلف برای مقابله با همه تهدیدات دشمنان آمادگی کامل را دارند.
 
جانشین سپاه سلمان افزود: امروز سپاه پاسداران همه جریان های معاند و تکفیری ضدانقلاب را در رصد اطلاعاتی خود قرار داده است که شاهد توفیقات بسیار خوبی نیز بوده ایم. سپاه هم در درون استان و کشور و نقاط صفر مرز و حتی برون مرزی یک اشراف اطلاعاتی 100درصدی دارد و همواره برای پیشرفت کشور در کنار مسئولان است.
وی خاطرنشان کرد: امروز دشمن با همه ظرفیت خود به میدان آمده اما اقتدار نیروهای مسلح موجب شده که به هیچ توفیقی دست پیدا نکنند و ما امروز بر ابرقدرتها هم چیره شده ایم که نشان دهنده عزت و اقتدار نیروهای نظامی و انتظامی و امنیتی ایران است.
 
وی تاکید کرد: سپاه پاسداران در سال گذشته با ظرفیت حدود 566 گروه جهادی شیعه و سنی توانست بیش از 132 برنامه در عرصه محرومیت زدایی جهت کمک به مردم انجام دهد که شامل احداث خانه و منزل و ساخت مسجد و خانه عالم و لایروبی قنوات و... بوده است.
 
امیدآفرینی، مطالبه گری در راس امور
رئیس سازمان بسیج رسانه کشور هم در این مراسم گفت: در حالی که بیشتر اقشار جامعه بیمه هستند اما جمع زیادی از خبرنگاران دارای بیمه نیستند ولی هرگز نباید به بهانه کمبودها، قلم خود را که باید در راه خدمت به محرومان مصرف شود در راستای حمایت از جناح های سیاسی و... هدر دهیم.
 
مسعود بصیری افزود: دور هم نشینی اصحاب رسانه باید منتج به حل یک مشکل از جامعه شود و لازم است با بحث و تبادل نظر برای پیشرفت یکدیگر و نظام اسلامی گام برداریم و برای کاهش مصائب و سختی های دیگران تلاش کنیم.
 
وی تصریح کرد: امیدآفرینی، مطالبه گری و سیاه نمایی فاصله زیادی با هم ندارند و باید دقت کنیم که در مطالب منتشر شده این موارد با یکدیگر قاطی نشود چرا که در ایران اسلامی در بسیاری از شاخصه ها جزو بهترین های دنیا قرار داریم و نباید دچار اشتباه شویم.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۴۷۴۸


ارسال