شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ ,30 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۲۰
معاون شهردار زاهدان:
پرداخت جسورانه به اخبار، عامل جذب مخاطب برای عصرهامون است
 
معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری زاهدان، گفت: عصرهامون، رسانه ای است که با جسارت در پرداختن به اخبار، مخاطبین زیادی جذب کرده و می تواند با تداوم حقیقت گویی و رعایت عدالت و انصاف، روز به روز شمار این مخاطبان را افزایش دهد.
به گزارش عصرهامون، صاحبدادزهی معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری زاهدان، ظهر امروز، پنج شنبه 17مردادماه با حضور در پایگاه خبری عصرهامون، ضمن گرامیداشت و تبریک روز خبرنگار، گفت: در دنیای امروز، رسانه ها به عنوان یک ابزار تعیین کننده نقش انکارناپذیری در جامعه ایفا می کنند و تاثیرگذاری سخن و خبر در زندگی افراد شگفت انگیز است.

وی با بیان اینکه پیگیری افراد برای کسب خبر حکایت از این دارد که جامعه به ارزش خبر پی برده و نیازهای ذهنی و پاسخ سوال و مطالبات خود را از رسانه جویاست، افزود: رسانه تیغی دو لبه است؛ اگر انصاف و عدالت در نگاه یک خبرنگار باشد می توانذ جامعه را به سمت نقاط مثبت سوق دهد، در مقابل اگر نگاه مغرضانه به موضوعات داشته باشد به همان نسبت می تواند یک شخصیت و یک جامعه را به تباهی ببرد.

وی ادامه داد: شهرداری یک نهاد و ارگان عمومی است و همانطور که موظف به ارائه خدمات به تک تک شهروندان است، به درک متقابل از طرف آنها نیز نیازمند است. این یک رابطه دوسویه است. در بین شهرداری ها نقش اصلی را سرمایه ایفا می کنند، این سرمایه هم مادی است و هم معنوی؛ گاهی خلاء یک حلقه اتصال میان شهرداری و شهروندان موجب می شود تا دو طرف از ظرفیت ها، فرصت ها، خدمات، انتظارات و وظایف نسبت به هم به طور واضح اطلاعی نداشته باشند. اینجاست که رسانه می تواند با ایفای نقش مطلوب خود به خوبی فضاهای خنثی ای که گاهی میان دو طرف به وجود می آید را به سمت پویایی و تحرک سوق بدهند.

معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری زاهدان تصریح کرد: سرمایه اجتماعی که در شهرها ایجاد می شود ظرفیت سرمایه گذاری را در آن شهر ارتقا می دهد و در این میان ایجاد یک تصویر ذهنی زیبا در ذهن مخاطب بسیار تاثیرگذار است. امروزه شهرها خیلی هوشمندانه تلاش می کنند ظرفیت ها و پتانسیل های حتی نداشته خود را برای ترغیب حضور سرمایه گذاران و جذب سرمایه ها برجسته و پرنگ کنند. ما به عنوان کنش گرهای سیاسی و اصحاب ر سانه و مطبوعات و همه و همه باید تلاش کنیم تا تصویری از زیبایی ها و فرصت های شهر را برای معرفی شهرمان نشان دهیم. این امر زمینه سرمایه آفرینی و متعاقبا آن افزایش سرانه خدمات شهری را برای شهروندان در پی خواهد داشت.
 

وی با اشاره به اینکه همه فعالیت شهرداری در قالب بودجه است، اظهار کرد: گرچه مسائل مختلف قومی مذهبی و ... کار را برای رسیدن به شاخص ها و سرانه ها سخت می کند اما در سنوات اخیر اقدامانت خوبی برای افزایش بودجه انجام شده؛ سال گذشته برای اولین بار بالای 90 درصد بودجه شهرداری محقق شد. امسال هم شهرداری در اقدامی بسیار جسورانه بودجه 260 میلیاردی، 407 میلیارد بست که تلاش می کنیم تا محقق شود؛ چرا که تحقق آن تاثیر بسزایی را در زندگی شهروندان خواهد گذاشت.

صاحبدادزهی با بیان اینکه مساله ارتقا زاهدان به عنوان بندر خشک در حال مطالعه است، گفت: پردازش به چشم اندازها و در کنار آن نقد و انتقاد منصفانه می تواند موجب توسعه و بهبود شرایط شود. اذعان می کنیم که حرفه خبرنگاری به دلیل تلاش برای شفاف سازی، ارتباط مستقیم با اصحاب قدرت و تلاش برای انتقال حقایق و آگاهی به جامعه شغل سخت و حساسی است. در دنیای امروز رسانه ها و خبرنگاران، 2 برابر نهادهای رسمی در ایجاد شفافیت موثر اند.

رسیدگی به موضوعات و معضلات مردم اولویت ماست
طهرانی مقدم، مدیرمسئول پایگاه خبری تحلیلی عصرهامون، نیز در این دیدار با بیان اینکه عصرهامون جزو نخستین رسانه هایی در استان است که دارای مجوز شده، اظهار کرد: این رسانه از سال 90 شروع به کار کرده و سال 92 تجدید مجوز کرده است.

وی افزود: متوسط بازدید روزانه از سایت عصرهامون، 45 هزار بازدید است، اما پیک بازدید اغلب به 100 هزار بازدید هم می رسد. این رسانه مرجع بسیاری از رسانه های داخلی در بحث پوشش اخبار است.

طهرانی مقدم با تاکید بر اینکه عصرهامون، جایگاه خود را از اعتماد و حمایت مردم دارد تصریح کرد: اساس موفقیت رسانه ما همین مساله است، اعتماد مردم یک سرمایه اجتماعی ست که آن را ارج می نهیم و برای حفظ آن تلاش می کنیم.

وی در پایان تاکید کرد: موضوعات و معضلات مردم اولویت ما است و خود را موظف به پیگیری مطالبات مردمی از شهرداری و سایر ادارات می دانیم. باید مطالبه شود تا مدیران در حاشیه امن قرار نگیرند و مردم بدانند مسئولان به فکرشان هستند؛ چرا که اگر مردم این حس را نداشته باشند نسبت به نظام دل سرد می شوند.
 

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۴۷۴۹


ارسال