جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹ ,29 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۸
مديركل دامپزشكی سيستان و بلوچستان:
63 اکیپ دامپزشکی روز عید قربان فعالیت می کنند/لیست جایگاه های عرضه دام زنده در زاهدان
 
مديركل دامپزشكی سيستان و بلوچستان از فعالیت 63 اکیپ ثابت و سیار در روز عید قربان در سطح استان خبر داد و گفت: شهروندان از مکان های مورد تایید دامپزشکی دام مورد نیاز خود را خریداری کنند.
مهدی حسینی در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون با بیان اینکه گروه های دامپزشكی به منظور حفظ سلامت مصرف كنندگان گوشت قربانی و تامين بهداشت عمومی با هماهنگی های انجام شده كار نظارت را بر عهده دارند، افزود: به مناسبت عید قربان 28 اکیپ ثابت و 35 اکیپ سیار که شامل 25 دکتر دامپزشک، 73 بازرس بهداشتی گوشت و 13 ناظر شرعی در سطح استان فعالیت می کنند.

به گفته این مسئول، دام هایی ویژه عید قربان با هماهنگی شهرداری در سه محل میدان گرم بهنام در کیلومتر سه جاده کرمان، ابتدای جاده چشمه زيارت زاهدان و جاده کلاته خرید و فروش می شوند، این دام ها با مجوز دامپزشکی از استان های همجوار و شهرستان های داخل استان تامین شده است.

وی در تکمیل مطلب فوق میزان واردات دام از سایر استان ها را 6 هزار و 500 راس عنوان کرد و ادامه داد: این میزان در مردادماه وارد شده است، همچنین هرگونه عرضه دام به غیر از محل های اعلام شده جرم محسوب می شود و در صورت مشاهده، توسط مراجع ذیربط برخورد قانونی با خاطیان صورت می گیرد.

مدیر کل دامپزشکی استان افزود: شهروندانی که خواهان کشتار دام به صورت بهداشتی هستند، می توانند با مراجعه به این مکان ها به صورت رایگان دام خود را ذبح کنند، همچنين در روز عيد سعيد قربان تمامی كشتارگاه هاي اين استان فعال و آماده ارائه خدمات بهداشتی هستند.

حسينی خطاب به شهروندان بیان کرد: با توجه به اينكه ذبح دام در خارج از كشتارگاه علاوه بر خطر شيوع بيماری های مشترک، برخی مشكلات زيست محيطی ايجاد می كند دام قربانی خود را به كشتارگاه منتقل و از خدمات بهداشتی آنها به طور رايگان بهره مند شوند، در این زمینه شهروندان می توانند برای كسب اطلاعات بيشتر و ارائه نظرات، انتقادات و شكايات خود با سامانه 1512 تماس حاصل كنند.

انتهای پیام/
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۴۷۷۹


ارسال