شنبه ۲۱ تير ۱۳۹۹ ,11 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۰۱
یک کارشناس مذهبی:
نباید از قرائت دعای عرفه کوتاهی کرد
 
یک کارشناس مذهبی گفت: نباید از قرائت دعای عرفه در روز نهم ذی الحجه کوتاهی کرد.
به گزارش عصرهامون، حجت الاسلام والمسلمین هادی بامری در گفتگو با خبرنگار صدای بلوچ، بیان کرد:عرفه از بزرگ‌ترین و مهمترین ایام سال است، و همچنین روز عرفان و شناخت انسان از خود است.

این کارشناس مذهبی گفت: دعای عرفه امام حسین (ع) بسیار با فضیلت است و کسانی که اهل دعا هستند نباید از قرائت دعای پرفضیلت عرفه غفلت و کوتاهی کنند.

وی در ادامه تصریح کرد: عرفات نام جایگاهی است كه حاجیان در روز عرفه (نهم ذی الحجه) در آنجا توقف می كنند و به دعا و نیایش میپردازند و پس از برگزاری نماز ظهر و عصر به مكه مكرمه باز میگردند.

حجت الاسلام والمسلمین هادی بامری افزود: خواندن دعای عرفه امام حسین (ع) بسیار نیكو و عالی است، لیكن مناجات با خدا تنها به خواندن دعای عرفه نیست.

این کارشناس مذهبی عنوان کرد: خیلی خوب است كه انسان از معصوم یاد بگیرد كه چگونه با خدا سخن بگوید، و بلكه به همان بیان مناجات كند؛ ولی هنگامی كه نمی شود، كافی است كه در مسیر رفت و برگشت محل کار زیر لب با خدا حرف بزنید؛ خیلی صمیمی و ساده. در دل به یاد او باشید و واقعاً از او استغفار كنید و با خود عهد تازه‌ای ببندید و با این كار عرفه را به خوب درک کرده اید.

وی خاطرنشان کرد:مهمترین دعای روز عرفه دعای سیدالشهداء(ع) است که معانی زیبایی دارد. دقت در این دعا اهمیت بالایی دارد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۴۸۱۰
مرجع : عصرهامون


ارسال