چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ ,3 June 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه سیستان وبلوچستان از آغاز به کار پویش جمعه های جهادی با هدف محرومیت زدایی در حاشیه شهرها خبر داد.
رضا طهماسبی در گفتگو با عصرهامون گفت: این پویش با محوریت بسیج دانشجویی دانشگاه سیستان وبلوچستان و مشارکت بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و... برنامه ریزی شده که در قالب آن قرار است خدمات محرومیت زدایی در چهار حوزه اصلی به محرومان حاشیه شهرها ارائه شود.
 
وی افزود: محورهای اصلی این طرح شامل فرهنگی، عمرانی، پزشکی و آموزشی است که در هر یک از این محورها نیروهای متخصص و جهادی داوطلب به صورت رایگان خدمات مختلفی را ارائه می دهند که در بخش فرهنگی شامل برگزاری کارگاه های آموزشی، مشاوره و خانواده، تربیت فرزندان و...است.
 
به گفته طهماسبی؛ در حوزه های درمانی نیز ویزیت حاشیه نشینان، درمان و کلاس های پیشگیری از بیماری، معرفی به مراکز درمانی تخصصی و پیگیری امور مرتبط در دستور کار قرار دارد. همچنین قرار است در حوزه عمرانی نیز در حد توان و بضاعت نسبت به ساخت منزل محروم، خانه عالم، ترمیم خانه و... اقدام شود.
 
وی خاطرنشان کرد: در حوزه آموزش نیز مابحث متعددی از قبیل برگزاری دوره های آموزشی و هدایت تحصیلی و کلاس های فوق العاده برای دانش آموزان انجام می شود.
 
وی ادامه داد: این پویش به صورت آزمایشی در زاهدان آغاز می شود که در صورت موفقیت و استقبال عمومی قصد داریم تا در سایر شهرستان ها نیز به مرحله اجرا برسانیم.
 
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه سیستان وبلوچستان تاکید کرد: شرکت برای عموم شهروندان، افراد متخصص و فعال در 4 زمینه اعلام شده آزاد است و می توانند با مراجعه به بسیج دانشجویی دانشگاه سیستان وبلوچستان در این طرح شرکت کنند.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۴۸۲۲


ارسال