شنبه ۲۱ تير ۱۳۹۹ ,11 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۲
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان خبر داد
رشد 2 برابری صادرات کالاهای غیرنفتی از بندر چابهار
 
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: صادرات کالاهای غیرنفتی تا پایان تیرماه 98 نسبت به مدت مشابه سال گذشته، 100 درصد افزایش داشته است.
بهروز آقایی در گفت وگو با عصرهامون، با اشاره به عمق 16 و نیم متری اسکله های بندر شهید بهشتی چابهار و بهره گیری از تجهیزات مدرن تخلیه و بارگیری اظهار کرد: این بندر قابلیت پذیرش کشتی‌های سایز بزرگ و انواع کالا را دارا است.

وی افزود: تردد کشتی های لاینر بصورت منظم بین بنادر کشور هندوستان و بندر چابهار و همچنین ترانزیت این کالاها به کشور افغانستان موجب رونق بیش از پیش محور شرق کشور و استان سیستان و بلوچستان شده است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه در 4 ماهه نخست امسال آمار کل تخلیه و بارگیری کالاهای نفتی و غیرنفتی در مجموع 37 درصد بیشتر از مدت مشابه سال گذشته بوده است اظهار کرد: طی این مدت بندر چابهار روند رو به رشدی را نسبت به دوره قبل سپری کرده است.

آقایی با اشاره به رشد 2 برابری صادرات غیرنفتی از بندر چابهار در 4 ماهه نخست سال جاری، گفت: خوشبختانه در صادرات کالاهای غیرنفتی تا پایان تیرماه 98 نسبت به مدت مشابه سال گذشته، شاهد افزایش 100 درصدی بوده ایم.

وی ادامه داد: همچنین بندر چابهار در عملیات تخلیه و بارگیری به صورت کاپوتاژ نیز نسبت به مدت مشابه سال گذشته از 100 درصد افزایش بهره مند شده است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان در خصوص تخلیه و بارگیری مواد نفتی عنوان کرد: در عملیات تخلیه مواد نفتی که به صورت کاپوتاژ صورت می گیرد نیز رشد بیش از 101 درصدی را نسبت به مدت مشابه سال گذشته شاهد بوده ایم.

بر اساس این گزارش، پهلوگیری شناورهای با ظرفیت بیش از هزار تن تا پایان تیر ماه سال جاری بیش از 28 درصد افزایش داشته است.

آقایی خاطرنشان کرد: برآیندها حکایت از آینده ای روشن و پربار در بندر چابهار است که امیدواریم با استفاده از تمامی ظرفیت های بزرگترین بندر اقیانوسی کشور شاهد رونق و‌ توسعه فزاینده اقتصاد دریامحور کشور باشیم.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۴۸۵۵


ارسال