شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ ,30 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
رئیس مرکز فنی و حرفه ای شهرستان ایرانشهر گفت: زمینه مهارت آموزی دانشجویان در دانشگاه ها و مراکز آموزش فنی و حرفه ایی مهیا شود تا دانشجویان در آینده بتوانند پس از فارغ التحصیلی با داشتن مهارت جذب بازار کار شوند.
به گزارش عصر هامون، به نقل از پهره، رئیس آموزش فنی و حرفه ای ایرانشهر ضمن ارائه گزارشی از عملکرد آموزش فنی و حرفه ای و بازدید نماینده مردم از کارگاه های این مرکز و اشاره به ارتقاء و افزایش تجهیزات کارگاه های جدید با توجه به نیاز منطقه از جمله راه اندازی کارگاه پتروشیمی و راه آهن و تامین نیروی کار پتروشیمی ایرانشهر در آینده تاکید کردند.
وی افزود: کارآموزان مهارت دیده بعد از گذراندن دوره های اموزشی باکیفیت؛ بتوانند در بازار کار جذب شوند مورد پیگیری قرار بگیرد.
وی تصریح کرد: با توجه به وسعت منطقه و نبود شغل و روی آوردن مردم به سمت مهارت آموزی خوابگاه های شبانه روزی باید مجهزتر شوند.
پاستدار اظهار داشت:مهارت آموزی باید بصورت اشتغال پایدار باشد آموزش مهارت بیشتر در روستاها و حاشیه شهرها انجام می گیرد باید سعی بر این باشد که زمینه مهارت آموزی دانشجویان در دانشگاه ها و مراکز آموزش فنی و حرفه ایی مهیا شود تا دانشجویان در آینده بتوانند پس از فارغ التحصیلی با داشتن مهارت جذب بازار کار شوند و تنها اکتفا کردن به مدرک تحصیلی، بدون مهارت برای وارد شدن به بازار کار کافی نمی باشد.


رئیس مجمع نمایندگان استان و نماینده مردمی ایرانشهر امینی تاکید کرد: مهارت آموزی یک اشتغال است و هر اشتغال باعث جلوگیری از فقر و بیکاری یک خانواده می شود.
نماینده مردمی شهرستان ایرانشهر از مرکز آموزش فنی و حرفه ای۲۳خواهران در ادامه بازدید کرد.
امینی فرد ازتلاش ها و فعالیت های مربیان فرهیخته مرکز ۲۳خواهران ایرانشهر که در زمینه اشتغال پویا و توانمندسازی بانوان شهرستان اقدامات مفیدی از جمله تشکیل خانه های مهارت، ملی کردن دوخت ها و صنایع دستی بومی این استان، بازنگری و تدوین استانداردها و پودمان های اموزشی صنایع دستی بخصوص سوزن دوزی انجام دادند، قدردانی کرد.
رئیس مجمع نمایندگان استان برای رفع بعضی از مشکلات و گرفتاری های این مرکز از جمله تعیین تکلیف مربیان حق التدریس با سابقه تجربی و شفاف سازی سوابق بیمه آنان و همچنین تامین اعتبارات برای تجهیزات، گسترش اموزش های مراکز آموزش فنی و حرفه ای از منابع کشوری و استانی، همکاری و قول مساعد دادند.
انتهای پیام//
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۴۸۸۲


ارسال