پنجشنبه ۲ آبان ۱۳۹۸ ,24 October 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۸
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زابل:
شهروندان بدون ماسک تردد نکنند/جانبازان در خانه بمانند
 
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زابل نکات بهداشتی هنگام طوفان را اعلام کرد.
به گزارش عصرهامون؛ جواد اکبری زاده در گفت و گو با پایگاه خبری اوشیداگفت: با توجه به اعلام سازمان هواشناسي مبني بر افزايش شدت طوفان و گرد و خاک در شمال استان شهروندان نکات بهداشتی و درمانی را در طول روز انجام دهند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زابل افزود: افرادي که دارای بیماری های زمینه ای مانند بيماري هاي تنفسي، آسم و بیماران قلبی و عروقی و ... مي باشند ممکن است در زمان آلودگی هوا در اثر کاهش میزان اکسیژن تنفسی و تحریک مجاری هوایی دچار مشکل یا حمله های قلبی شوند. 
وی ادامه داد: بر این اساس توصیه می شود تا حد ممکن در فضای باز و خارج از منزل قرار نگیرد. 
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زابل تصریح کرد: شهروندان از تردد غیر ضروری و حضور سالمندان، کودکان و افراد دارای مشکلات تنفسی و قلبی عروقی در فضای آزاد خودداری شود. 
وی خاطرنشان کرد: جانبازان شیمیایی و بیماران تنفسی شدید به هيچ وجه در معرض هوای آلوده قرار نگیرند و در صورتی که کارمند هستند درخواست مرخصی داشته باشند تا شرایط هوا پایدار شود. 

وی ادامه داد: در هنگام بروز پدیده ریزگردها در منزل بمانند، درب ها و پنجره ها را بسته نگه داشته و از فعالیت غیر ضروری در خارج از منزل اجتناب نمایند و در صورت اجبار به فعالیت در هوای آزاد، ضمن به حداقل رساندن زمان مواجهه با این پدیده، حتما از ماسک های مخصوص گرد و غبار که در داروخانه های سطح شهر موجود می باشند استفاده کنند .
اکبری زاده خاطرنشان کرد: پرهیز از مصرف غذاهای چرب، استفاده زیاد از مایعات و لبنیات کم چرب و شستشوی مکرر بینی و دهان و همچنین پوشش مناسب مواد غذایی آماده مصرف جهت جلوگیری و کاهش بروز عوارض ناشی از ریزگردها موثر هستند. 
وی بیان داشت: با توجه به کاهش میزان دید در هنگام بروز ریزگردها، لازم است از سفرهای غیر ضروری در این مواقع اجتناب شود و چنانچه بنا به ضرورت در جاده بوده و در حال رانندگی هستید، ضمن رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی با دقت و با سرعت مناسب رانندگی نموده و در صورت لزوم تا برطرف شدن شرایط حاد، اتومبیل را در نقطه امن متوقف نمایند. 

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۴۸۹۴


ارسال