دوشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۹ ,13 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۲
در سفر سرپرست وزارت آموزش و پرورش؛
کلنگ زنی چندین پروژه آموزشی درسیستان و بلوچستان/ پروانه هایی که در شمع غفلت مسئولان سوختند و فراموش شدند
 
سرپرست وزارت آموزش و پرورش به منظور کلنگ زنی چندین پروژه آموزشی در شهرهای زاهدان و سراوان، در سفری 2 روزه به سیستان و بلوچستان آمد.
به گزارش عصرهامون، جواد حسینی سرپرست وزارت آموزش و پرورش شامگاه گذشته به منظور کلنگ زنی چند پروژه در شهرهای زاهدان و سراوان به سیستان وبلوچستان سفر کرد.

وی در اولین برنامه سفر دو روزه خود دیداری با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه معزز زاهدان داشت، و بر این موضوع تاکید کرد که استاندارد سازی فضا و تجهیزات، منابع انسانی، منابع مالی و فرایندهای آموزشی و پرورشی سه رویکرد اصلی آموزش و پرورش است.

وی بیان کرد: تا پایان آبان ماه جشن حذف مدارس خشتی و گلی را در سیستان و بلوچستان برگزار خواهد شد.
 
 
 
حجت الاسلام محامی بیان کرد: سیاست کیفیت گرایی مهمتر از کمیت گرایی در آموزش و پرورش است.

غبارروبی و عطرافشانی از گلزار شهدای زاهدان گام بعدی سرپرست وزارت آموزش و پرورش به استان بود که با حضور جمعی از مسئولان این اقدام انجام شد.
 
 
 
 بازدید از پروژه آموزشی 12 کلاسه مجتمع پرسپولیس زاهدان
دقایقی بعد از غبار روبی گلزار شهدا اما سرپرست وزارت آموزش و پرورش از پروژه آموزشی 12 کلاسه مجتمع پرسپولیس زاهدان بازدید کرد.

گفته می شود این فضای آموزشی 12 کلاسه به منظور بهره گیری دانش آموزان بازمانده از تحصیل حاشیه شهر زاهدان توسط موسسه رلیف اینترنشنال در زمینی به مساحت 2 هزارو 400مترمربع و زیربنای هزارو 34 مترمربع در 3 طبقه در حال ساخت است.
 
 
 
گفته می شود حسینی امروز عصر برای کلنگ‌زنی چند طرح دیگر از جمله کلنگ‌زنی طرح گام اول حذف مدارس خشتی و گلی در گُشت سراوان به جنوب سیستان و بلوچستان سفر می‌کند.

کلنگ احداث ساختمان جدید دانشگاه فرهنگیان به زمین زده شد
گام بعدی حضور حسینی در استان، کلنگ احداث  ساختمان جدید پردیس رسالت دانشگاه فرهنگیان در مجتمع ورزشی شهید بهشتی زاهدان  بود که به زمین زده شد.

این ساختمان جدید در زمینی به مساحت 6 هکتار و از محل اعتبارات سازمان مرکزی دانشگاه فرهنگیان و اعتبارات دولتی احداث می شود.

شناسایی 45 دانش آموز با طیف اوتیسم در استان
کلنگ احداث مدرسه 6کلاسه ویژه دانش آموزان طیف اتیسم با اعتبار 3 میلیارد تومان در زمینی به مساحت هزار و 536 مترمربع در بلوار انقلاب زاهدان به زمین زده شد، در حال حاضر 45 دانش آموز با طیف اوتیسم در استان شناسایی شده است.
 


بازدید از روند ساخت بیمارستان 64 تختخوابی فرهنگیان زاهدان
در ادامه برنامه های سفر سرپرست وزارت آموزش و پرورش به استان، وی از روند ساخت بیمارستان 64 تختخوابی فرهنگیان زاهدان بازدید کرد.

گفته می شود احداث بیمارستان یکی از نیازهای ضروری جامعه فرهنگی استان است که تکمیل و بهره برداری از این پروژه عظیم نیازمند تخصیص اعتبار 9 میلیارد تومانی است.

عملیات ساخت این بیمارستان با پنج هزار و 130متر مربع زیربنا از سال 71 آغاز شده که به دلیل نبود اعتبارات پیشرفت چندانی ندشته و از سال 94 عملیات ساخت این بیمارستان از محل اعتبارات صندوق ذخیره فرهنگیان  با اعتبار 18 میلیارد تومان ادامه دارد.

ناگفته نماند که بخش های درمانگاهی این بیمارستان شامل دندانپزشکی، آزمایشگاه و کلینی کها هم اینک پیشرفت فیزیکی 98 درصدی و بخش بیمارستانی پیشرفت 60 درصدی  دارد.

احداث پروژه مدرسه 12 کلاسه خیری آینده نگر در زاهدان
کلنگ احداث پروژه خیری 12 کلاسه  آینده نگر توسط خیرین دانشگاه شهید بهشتی تهران، با حضور سرپرست وزارت آموزش و پرورش به زمین زده شد. این واحد آموزشی در زمینی به مساحت 4 هزارو 490 متر مربع و با مشارکت خیرین دانشگاه شهید بهشتی تهران با هدف جذب بازماندگان از تحصیلی ساخته می شود.
 

حذف بخاری های نفتی از مدارس24استان کشور
حسینی ظهر امروز با حضور در جلسه شورای ادارای سیستان و بلوچستان با بیان اینکه امسال ۲۸۰ میلیارد تومان از اعتبارات ملی به نوسازی و بهسازی مدارس سیستان و بلوچستان اختصاص یافت، افزود: ۶۷ میلیارد تومان اعتبار از مجموع ۴۰۰ میلیارد تومان اختصاصی کل کشور به سامانه‌های گرمایشی و سرمایشی به این استان اختصاص یافت تا شاهد بهبود وضعیت مدارس این استان از نظر تجهیزات استاندارد باشیم.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش از راه اندازی فاز دوم بیمارستان فرهنگیان سیستان و بلوچستان در زاهدان تا سه ماه دیگر خبر داد و گفت: مقرر شد  هزینه ایاب و ذهاب و خدمات آموزشی نظیر سمعک و ویلچر تا ۶ ماه آینده به طور رایگان پرداخت شود، همچنین ۵۰۰ کلاس درس در اول مهرماه امسال در اختیار نظام تعلیم و تربیت سیستان و بلوچستان قرار خواهد گرفت.

به گفته وی، مهرماه امسال به جز سیستان و بلوچستان در تمام نقاط کشور جشن پایان مدارس خشتی و گلی را برپا خواهیم کرد و در این استان با همت استانداری، خیران و سه استان معین فارس، تهران و خراسان رضوی این جشن تا پایان آبانماه برگزار خواهد شد.

حسنی با بیان این مطلب که مهر امسال  ۶۰ هزار نیروی آموزش و پرورش بازنشسته می شوند که به جای آنان ۲۰ هزار نیروی جدید جذب خواهند شد، ادامه داد: امسال ۴۳ هزار مجوز استخدامی در آموزش و پرورش صادر شده است که به زودی مراحل پذیرش انجام خواهد شد.

حسینی امروز عصر برای کلنگ‌زنی چند طرح دیگر از جمله کلنگ‌زنی طرح گام اول حذف مدارس خشتی و گلی در گُشت سراوان به جنوب سیستان و بلوچستان سفر کرد.

پروانه هایی که در شمع غفلت مسئولان سوختند و فراموش شدند!
اگر چه هدف سفر سرپرست وزارت آموزش و پرورش به استان کلنگ زنی و بازدید از چندین پروژه بود، اما می طلبید تا به رسم یادبود و دلجویی از خانواده های داغدیده کودکان که در آتش غفلت و کوتاهی سوختند، در ابتدای حضور برنامه ای برای دیدار با آن ها در نظر گرفته می شد.
خانواده های این دانش آموزان می گویند: مسئولان تنها در روزهای اول برای ثبت تصاویر یادگاری در عملکرد کاری خود از آنها سرکشی کردند و پس از گذشت 7 روز از حادثه، دیگر خبری از آنان نشد.

 
به گزارش عصرهامون صبح روز 27 آذرماه 97 پیش‌دبستان و دبستان غیردولتی دخترانه اسوه حسنه در زاهدان دچار آتش‌سوزی شد. علت آتش‌سوزی، استفاده از چراغ نفتی برای گرم کردن یکی از کلاس‌های درس بود. با وجود آنکه استفاده از این چراغ‌ها و بخاری‌های چکه‌ای ممنوع است اما مدرسه از آن استفاده می‌کرد و بر اثر آتش‌سوزی چراغ نفتی و سرایت آتش به کلاس 4 دانش‌آموز کلاس اولی به نام های مانا خسروپرست، یکتا میرشکار، مریم نوکندی و صبا عربی دچار حادثه شدند و جان خود را از دست دادند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۴۹۳۴


ارسال