دوشنبه ۱۶ تير ۱۳۹۹ ,6 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۳۵
فرماندار چابهار:
سوخت کشاورزان چابهار ماهانه به 100 لیتر کاهش پیدا کرده است
 
معاون استاندار سیستان و بلوچستان و فرماندار شهرستان ویژه چابهار گفت: تخصیص سوخت به کشاورزان و اشکالات فنی بوجود آمده در سامانه‌های اینترنتی سبب شده تا سهمیه سوخت کشاورزان از هزار لیتر به 100 لیتر کاهش پیدا کند.
به گزارش عصرهامون، به نقل از ایرنا، رحمدل بامری معاون استاندار سیستان و بلوچستان و فرماندار شهرستان ویژه چابهار اظهار کرد: موضوع تامین سوخت کشاورزان با روش جدید سهمیه‌بندی به علت ایجاد دو نوع سامانه تعریف شده به نام «ساماب» و «نیوتجارت» مشکلات عدیده‌ای را برای کشاورزان به وجود آورده است بطوریکه مراجعات مکرر این قشر زحمتکش به ادارات متولی و فرمانداری بیشترین مشکل ماه گذشته شهرستان چابهار بوده است.

وی بیان کرد: تحقق اهداف کشاورزی پایدار بدون تامین سوخت مورد نیاز کشاورزان امکان پذیر نیست و باید هر چه سریعتر مسئولان دست اندرکار مشکلات قطعی و کاهش سوخت کشاورزان این شهرستان را پیگیری و مرتفع کنند.

فرماندار چابهار گفت: در نشست کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان چابهار تعیین وضعیت طرح کدینگ کارت‌های سوخت استان سیستان و بلوچستان و آخرین وضعیت سهمیه سوخت کشاورزان مورد بررسی قرار گرفته است.

وی افزود : با رویکرد حمایتی سعی می کنیم کشاورزان مورد حمایت قرار گیرند چون کشاورزان از اقشار تولید کننده و در عین حال آسیب پذیر جامعه هستند.
بامری ادامه داد: مسئولان شهرستان باید به دنبال پیداکردن راه حل مشکلات اقشار مختلف باشند و از طرفی هم وظیفه و تکلیف است که از همه سرمایه‌های ملی در شهرستان حفاظت کنیم.

وی تصریح کرد: خوشبختانه بعد از چند سال سدهای پیشین سرباز، شی کلگ و زیردان قصرقند پر آب شدهاند اگر از این آب استفاده نکنیم و  زمین‌ها به بهانه‌های مختلف از قبیل بستر رودخانه ، غیرمجاز و فاقد سند و غیره مورد استفاده قرار نگیرند منابع آبی را از دست می دهیم و کشاورزی هم از بین خواهد رفت. 
فرماندار شهرستان ویژه چابهار گفت: تحقق اهداف کشاورزی با تخصیص به موقع سوخت کافی و به تبع آن نظارت لازم بر مصرف سوخت توسط کشاورزان مقدور است.

معاون استاندار سیستان و بلوچستان تاکید کرد: باید مدیران بالادستی استانی و کشوری از وضعیت مشکلات این منطقه آگاه باشند و براساس قانون و رعایت حقوق مردم تصمیم بگیرند.

وی در خصوص تحویل کارت سوخت به جایگاه‌ها  افزود: شرکت نفت شهرستان چابهار باید تصمیم نهایی را بگیرد که با توجه به نیاز شهرستان کارت به کدام جایگاه تحویل گردد و بعد از آن نیز نظارت برآن باید صورت پذیرد.

بامری افزود : اشکالاتی بر نحوه توزیع وارد است باید مکانیزم‌های نظارتی لازم وجود داشته باشد تا مصرف کننده واقعی از سهمیه کارت سوخت جایگاه بهره‌مند شود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۴۹۳۹


ارسال