چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۸ ,26 February 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: جشنواره غذاهای محلی سیستان و بلوچستان با بهره گیری از تمامی ظرفیتهای استانی از امشب در سالن همایش های جمعی منطقه آزاد چابهار برگزار می شود.
به گزارش عصرهامون، محمد اکبر چاکرزهی در گفت و گو با چهاربهاران بیان کرد: رقابت‌های سرآشپزها می تواند منجر به معرفی بسیاری از غذاهای ناشناخته ی محلی استان سیستان و بلوچستان می شود به طوری که نمایشگاه سوغات، هدایا و صنایع دستی مناطق مختلف کشور از دیگربرنامه های این جشنواره است.

وی با بیان اینکه چابهار در ماه‌های مرداد و شهریور برخلاف سایر مناطق کشور دمای مناسبی برای تفریح و گردش دارد افزود: ورزش های دریا محور نظیر موج سواری، اسکی روی آب و قایق سواری و دیگر ورزش های ساحلی نیز در جشنواره مونسون نیز برگزار می شود.

وی با اشاره به برای برطرف کردن مشکل سوخت خودروهای مسافران شهرستانی و استانی تاکید کرد: تدابیری برای این مهم با همکاری استانداری اندیشیده شده است همچنین برای ایجاد فضایی متنوع و شاد برای مسافران، گردشگران و شهروندان برنامه هایی فرهنگی و هنری از جمله موسیقی سنتی نواحی مختلف کشور تدارک دیده شده است.

وی در پایان با اشاره به اینکه این جشنواره با برنامه های متنوع فرهنگی، هنری و ورزشی برگزار می شود، خاطرنشان کرد: رقابت سرآشپزهای کشور از امشب تا ۲۹ مرداد در این جشنواره اجرا خواهد شد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۴۹۴۴


ارسال