چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹ ,2 December 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۲۵ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۵۳
معاونت استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ایرانشهر :
تکمیل ۱۰مدرسه در شهرستان ایرانشهر با ظرفیت مجموعا ۴۴کلاس درس
 
معاونت استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ایرانشهر گفت: تکمیل ۱۰مدرسه در شهرستان ایرانشهر با ظرفیت مجموعا ۴۴کلاس درس است که از سال ۹۴ آغاز شده است و به بهره‌برداری نرسیده است.
به گزارش عصر هامون، به نقل از پهره، معاونت استاندار و فرماندار ویژه ایرانشهر با سرپرست وزارت آموزش وپرورش و رخشانی مدیرکل آموزش و پرورش استان سیستان و بلوچستان دیدار کردند.
ابوذر کوثری بیان کرد: من به عنوان فرماندار در توسعه آموزش وپرورش با تمام وجود و توان کمک کنم اما از سوی دیگر از وزارت آموزش و پرورش نیز به همین میزان انتظار می رود در رفع مشکلات این حوزه در ایرانشهر حساسیت به خرج دهد.
وی افزود: همه ما باید تلاش کنیم تا شاخص های فرهنگی ایرانشهر را اولا به شاخص های استانی و دوما به شاخص های کشوری برسانیم.
وی تصریح کرد: از آن جا که ایرانشهر موقعیت فرهنگی خاصی را دارا است؛ انتظار می‌رود که گام های مهمی در سطح ملی در جهت ارتقای شاخص های شهر برداشته شود زیرا محور توسعه ایرانشهر در تمایز با سایر شهرهایی چون چابهار باید بر فرهنگ و آموزش استوار شود.
کوثری اذعان داشت: شورای آموزش و پرورش از کارگروه های بسیار مهم و حساس ماست که مورد توجه جدی ما بوده و خواهد بود.
به گفته این مسئول اولین ضرورتی که باید با فوریت بالا در اولویت انجام قرار گیرد تکمیل ۱۰مدرسه با ظرفیت مجموعا ۴۴کلاس درس است که از سال ۹۴ آغاز شده است و به بهره‌برداری نرسیده است از طرفی سالانه حدود۴۰۰۰ نفر به جمعیت دانش آموزی ما اضافه می شود که باید چاره اندیشی شود.
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ایرانشهر گفت: بحث ضرورت احداث پردیس دانشگاه فرهنگیان نیز از مواردی است که لازم است از اکنون در برنامه ریزی های آموزش و پرورش قرار گیرد.
وی تاکید کرد: توجه به زبان های محلی نیز از مقوله های بسیار مهم است و زبان بلوچی از گنجینه های فرهنگی است که باید در حفظ آن کوشا بود اما آن چه اهمیت دارد توجه و تقویت زبان های محلی می بایست به گونه ای برنامه ریزی شود که باعث ارتقای همبستگی اجتماعی و انسجام ملی شود.
انتهای پیام//
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۴۹۵۷


ارسال