يکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ ,31 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۲۰
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سیستان و بلوچستان خبر داد
درخشش نوجوانان سیستان و بلوچستانی در مسابقه‌ بین المللی باربارا پیچنیک
 
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سیستان و بلوچستان از موفقیت و افتخارآفرینی اعضای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان در مسابقه‌ نقاشی انجمن بین ‌المللی کارتوگرافی«ICA» (نقشه باربارا پیچنیک) خبر داد.
معصومه هادی در گفت وگو با عصرهامون، با اعلام این خبر گفت: انجمن بین المللی کارتوگرافی یا ICA، یکی از انجمن های بین المللی شناخته شده در رشته ی نقشه برداری است که فعالیت خود را در سال 1959 آغاز کرده و از جمله هدف های آن می‌توان به پیشبرد مطالعه و بررسی مسائل مربوط به کاتوگرافی یا ترسیم و چاپ نقشه و توجه گسترده به تحقیقات علمی در زمینه‌ کارتوگرافی اشاره کرد.

وی افزود: این انجمن هر 2 سال یک بار، نقاشی با موضوع ما عاشق نقشه هستیم را برای کودکان برگزار می کند که در دوره ی اخیر شاهد درخشش 16 عضو کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سیستان و بلوچستان بودیم.

وی ادامه داد: کیانا ثمره‌میری، احمدرضا بازی، حسنا بورکزهی، محدثه سارانی، مهرانا الهی، ساجده دزدار، امیرحسین نورسهرابزهی، ستایش جهانگیرزهی، زهرا داودی‌ماه، مطهره نارویی، هانیه دادکانی، ضحی براهویی‌ناجی، کبریا منصوری‌محمود و النا خواجه محمود اعضایی بودند که هیأت داوران این دوره، آثار آنان را برگزیدند.

هادی خاطرنشان کرد: آثار تولید شده توسط کودکان در نمایشگاهی در معرض دید شرکت کنندگان، که حق رأی دارند، قرار داده می شود و در پایان آثار برگزیده توسط هیأت داوران مورد بازبینی قرار گرفته و بهترین شان انتخاب و اعلام خواهند شد.

وی در پایان اذعان کرد: باربارا پیچنیک، محقق بزرگ کارتوگرافی در رابطه با تهیه‌ی نقشه و اطلس برای کودکان است که معتقد بود برای اینکه نقشه ها برای کودکان قابل استفاده باشد باید شرایطی را به وجود آورد که کودکان هم اصول ساده‌ی آن را بیاموزند و هم برمبنای تکرار در استفاده بتوانند از این تولیدات استفاده کنند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۵۰۰۴


ارسال