مدیرکل اوقاف و امور خیریه سیستان وبلوچستان خبر داد:

پیش بینی ورود 70هزار زائر پاکستانی اربعین/ تنها 50درصد زیرساخت زائرسرای امام رضا(ع) تکمیل است

27 مرداد 1398 ساعت 10:13

مدیرکل اوقاف و امور خیریه سیستان وبلوچستان از پیش بینی ورود بالغ بر 70 هزار زائر حسینی از کشور پاکستان به استان خبر داد.


حجت الاسلام محسن مومنی مقدم در گفتگو با عصرهامون گفت: سال گذشته در ایام اربعین حدود 64 هزار زائر از کشور پاکستان وارد سیستان وبلوچستان شد که پس از دریافت خدمات لازم در داخل استان به سمت کشور عراق عازم شدند.
 
وی افزود: بر اساس آمار و گزارشات موجود از ابتدای سال و در 4 ماهه نخست سال 98 میزان ورود زائران نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود 15 درصد رشد داشته و با توجه به اینکه اربعین امسال شاهد درجه حرارت متعادل و هوای مناسبی هستیم و میزان امکانات و خدمات در داخل استان و کشور نیز بهبود یافته و افزایش چشمگیری داشته است پیش بینی می شود که در سال جاری میزبان بالغ بر 70 هزار نفر زائر از کشور پاکستان باشیم.
 
به گفته مومنی؛ اقدامات لازم برای میزبانی در خور شان از این زائران صورت گرفته اما با توجه به اینکه زائرسرای امام رضا(ع) در شهرستان زاهدان به عنوان اصلی ترین محل برای تجمع و اسکان این زائران در شهر است در حال حاضر تنها 50درصد ظرفیت آن آماده استفاده می باشد.
 
وی تاکید کرد: با توجه به حجم زیاد زائران، امکانات و خدمات زائرسرا به تنهایی جوابگو نیست و علیرغم اینکه در طول سال دستگاه های اجرایی هیچ اقدامی برای تکمیل زائرسرا انجام ندادند اما با اعتبارات اداره کل اوقاف تنها 50درصد مشکلات زیرساختی برطرف شده و برای میزبانی امسال نیز به طور کامل مهیا نیست و باید همچون سنوات گذشته از امکانات سایر نهادها برای اسکان استفاده کنیم.
 
انتهای پیام/
 


کد مطلب: 115010

آدرس مطلب: http://www.asrehamoon.ir//fa/doc/news/115010/پیش-بینی-ورود-70هزار-زائر-پاکستانی-اربعین-تنها-50درصد-زیرساخت-زائرسرای-امام-رضا-ع-تکمیل

عصر هامون
  http://www.asrehamoon.ir/