يکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸ ,23 February 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۱۴
همزمان با سراسر کشور؛
واقعه غدیر در سیستان و بلوچستان بازسازی شد
 
همزمان با عید سعید غدیر خم، عید امامت و ولایت واقعه غدیر خم در 11 شهرستان سیستان و بلوچستان بازسازی شد.
به گزارش عصرهامون، مراسم بازسازی حجه الوداع پیامبر (ص) و واقعه غدیر خم و خطبه خوانی واقعه غدیر، امسال با استقبال بسیار خوب شهروندان شیعه و سنی در 11 شهرستان استان پهناور سیستان و بلوچستان به نمایش گذاشته شد.

این مراسم در شهرستان زابل در محل کمربندی آیت الله سیستانی جنب پمپ بنزین، برای شهروندان دلگان در محل بلوار جهاد جنوبی جنب کمیته امداد، مسجد جامع حضرت اباالفضل (ع) جنب سه راهی، چابهار در محل مسجد جامع امام حسین(ع)، در خاش در محل مسجد حضرت ابوالفضل و در بزمان در مسجد جامع امیرالمومنین(ع) با حضور پرشور مردم برگزار شد.
 

همچنین این مراسم در زاهدان نیز در محل تقاطع خیابان آزادگان و خرمشهر پشت آستان مقدس شهدای گمنام برگزار شد که با استقبال گسترده مردم همراه بود.

شهروندان 5 شهر حوزه سیستان، ایرانشهر، بزمان و دلگان به صورت زنده این تعزیه را به نظاره نشستند و در شهرستان های چابهار و خاش نیز این مراسم به شکل خطبه خوانی اجرا شد. 
بازسازی واقعه غدیر خم از سال 90 در کشور با اجرای مراسم در قم آغاز شد؛ پس از آن در سال 91 در سیستان و بلوچستان مورد توجه قرار گرفت به گونه ای که ابتدا در سیستان با محوریت زابل و بلوچستان با محوریت دلگان برگزار شد.

شایان ذکر است، سال گذشته 60 هزار نفر از این مراسمات در کل استان دیدن کردند. در سال جاری نیز 5 شهرستان در حوزه سیستان، زاهدان، ایرانشهر، دلگان، بزمان، خاش، چابهار و... میزبان مراسم بازسازی حجه الوداع و یا خطبه خوانی غدیر بودند.
 

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۵۰۳۲


ارسال