شنبه ۱۶ فروردين ۱۳۹۹ ,4 April 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۳۱
نماینده ولی فقیه در سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان:
عید سعید غدیر خم مهمترین واقعه تاریخی اسلام است
 
نماینده ولی فقیه در سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان گفت: عید سعید غدیر خم مهمترین واقعه تاریخی اسلام است.
به گزارش عصر هامون، حجت الاسلام و المسلمین اکبر پور در گفت و گو با خبرنگار پهره بیان کرد:عید سعید غدیر خم مهمترین واقعه تاریخی اسلام است، به طوری که پیامبراکرم(ص) در آخرین سفر حج خود به نام حجه الوداع بعد از زیارت در حال بازگشت آخرین دستور الهی مبنی بر اینکه ریل نبوت باید وارد ریل امامت بشود را دریافت می کنند.
وی افزود: هر آنچه انبیا داشتند در وجود نازنین پیامبراکرم(ص) خلاصه شده و همان طور که وجود نازنین ایشان می فرماید که برادرم حضرت عزاییل به من خبر داد که باید از دنیا بروم، باید هر آنچه در انبیا وجود داشت، در ظرف ولایت و امامت ریخته شود.
نماینده ولی فقیه در سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: اهمیت واقعه غدیر به گونه ای است که باید انتقالش نسل به نسل، سینه به سینه، به زبان و طریقه های مختلف انجام شود، هر چند که در طول تاریخ این واقعه مهم دستخوش حوادثی شد و گاهی به فراموشی سپرده می شد اما باید این واقعه مهم را به نسل جوان و آیندگان انتقال و گسترش دهیم.
حجت الاسلام اکبرپور تصریح کرد: بهترین زبان انتقال به آیندگان و نسل جوان زبان هنر است که این مراسم های بازسازی واقعه غدیر چندین سال است توسط هنرمندان ارزشی و برادران گرامی در سپاه پاسداران صورت می گیرد و وظیفه همه ما حفاظت از واقعه غدیرمی باشد.
وی خاطر نشان کرد: اگر ما مشاهده می کنیم که واقعه محرم و صفر رخ داده است به خاطر فراموشی حادثه غدیر می باشد و باید برای ماندگاری مکتب اسلام، پیامبر نورانی و اهل بیت تا ظهور حضرت مهدی وظیفه ما انتقال نسل به نسل این واقعه تاریخی است.
نماینده ولی فقیه در سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان تاکید کرد: بازسازی این واقعه یکی از راه های موثر درانتقال است تا مردم به خصوص نسل جوان ما با مشاهده عینی لمس کنند هر آنچه را که در واقعه غدیر رخ داده است.
انتهای پیام
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۵۰۹۰


ارسال