پنجشنبه ۸ آبان ۱۳۹۹ ,29 October 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
امام جمعه اهل تشیع و فرمانده سپاه شهرستان از حضور مردم ایرانشهر در مراسم بازسازی غدیر قدردانی کردند.
به گزارش عصر هامون، حسین پودینه در گفت و گو با پایگاه خبری پهره گفت: بازسازی واقعه غدیر هر ساله مورد استقبال با شکوه مردم شیعه و سنی قرار می گیرد و بدون شک خلق صحنه های با شکوه و غرور آفرین بدون همکاری، همراهی و همدلی محقق نمی شود بدینوسیله از زحمات و تلاش های شبانه روزی تک تک فرماندهان،مدیران مسولین و پاسداران عزیز که در اجرای مراسم غدیر تلاش نموده اند صمیمانه تشکر و قدردانی می کنم.
وی افزود: از این رو بسیاری از مسئولین و همچنین مردم جهت آماده سازی این مراسم در کنار سپاه قرار گرفته و برای برگزاری هر چه بهتر این مراسم یاری رسانده اند.
حجت الاسلام و المسلمین سید شجاع الدین ابطحی گفت: سبک تبریک گفتن خلیفه دوم به امیر مؤمنان به یک عبارت ختم شده اند و قضیه غدیر از مسلمیات است. واقعه غدیر اختصاص به شیعه ندارد غدیر مهم ترین واقعه تاریخ اسلام است.
وی افزود: غدیر نماد وحدت است با توجه به گرمی هوا، حضور عظیم مردان و زنان در این مراسم نشانه انگیزه بالا و امید بخش است که برگزاری این مراسم و استقبال پرشور مردم باعث کوری چشم حسودان و بدخواهان نظام اسلامی شده است. هر گونه برگزاری مراسم در خط کلی نظام، نماد وحدت بخشی است بحث غدیر در 110کتاب از اهل سنت بیان شده است اصل حادثه غدیر از حوادث متواتر غدیر می باشد.
وی برای هر چه بهتر اجرا شدن این بازسازی پیشنهاداتی را بیان کرد: جایگاه تماشاچیان به نخلستان و فضای زیباتری تبدیل شود. مسیر تردد تا جایگاه تماشاچیان آسفالت شود و برای دید بهتر تماشاچیان در مکان خاکریز ایجاد سیب شود. تعداد کاروان ها و سیاهی لشکر برای سال آینده برای نمایش واقعی تر افزایش یابد. نقش های مهم و برجسته این بازسازی را امام علی(ع) و پیامبر(ص) دارند که باید لباس آنان دارای بهترین کیفیت باشد.
انتهای پیام
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۵۱۱۰


ارسال