يکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸ ,23 February 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۷
تداوم خاک دزدی در تالاب هامون/ چندین خودروی سبک و سنگین توقیف شد
 
مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان از توقیف چندین دستگاه خودروی متخلف در تالاب هامون خبر داد.
وحید پورمردان در گفتگو با عصرهامون گفت: استفاده از هوای پاک حق هر سیستانی است و با عنایت به اینکه  وزش بادهای 120 روزه در سیستان از چندی قبل شروع شده و سبب افزایش میزان گرد و غبار در منطقه شده تنها راه حل کاهش میزان گرد و غبار جلوگیری از فرسایش خاک، حفظ پوشش موجود و ایجاد پوشش گیاهی در منطقه است.
 
 
وی افزود: از این رو محیط بانان اداره کل حفاظت محیط زیست استان به اتفاق یگان حفاظت محیط زیست شهرستان زابل به صورت مداوم در پناهگاه حیات وحش هامون گشت زنی می کنند تا از برداشت شن و ماسه، خاک و پوشش گیاهی از مناطق ممنوع پناهگاه حیات وحش هامون توسط عده ای منفعت طلب و سودجو که موجب تشدید پدیده گرد و غبار می شوند جلوگیری کنند.
 
پورمردان دامه اداد: طی گشت و کنترل های چند روزه اخیر ماموران اجرایی یگان حفاظت محیط زیست استان یک دستگاه کامیون ده تن که اقدام به برداشت غیرمجاز شن و ماسه از بستر تالاب هامون کرده بوده را پس از تعقیب و گریز چند ساعته متوقف و ضمن تشکیل پرونده به جرم برداشت غیر مجاز از بستر تالاب و پناهگاه حیات وحش هامون به مراجع قضایی معرفی کردند.  همچنین چند خودرو سبک برداشت غیر مجاز از پوشش گیاهی تالاب، شناسایی و اخطار زیست محیطی دریافت کردند.
 
مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان در پایان تصریح کرد: برداشت های غیر اصولی و غیرمجاز شن و ماسه و پوشش گیاهی تالاب هامون نظیر لویی، اشک و... منجر به تخریب محیط زیست و سبب آلودگی هوا شده و نقش مهمی در افزایش گرد و غبار منطقه سیستان دارد.
 
انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۵۱۳۶


ارسال