چهارشنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۸ ,18 September 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۲
ضربه سنگین پلیس و دستگاه قضا به لابراتوارهای زیرزمینی
شناسایی 8باند تولید و توزیع مشروبات الکلی تقلبی در زاهدان/ بیش از 8هزار بطری مشروب کشف و 18 متهم دستگیر شد
 
معاون و جانشین دادستان عمومی و انقلاب مرکز سیستان وبلوچستان از متلاشی شدن 8 باند تولید و توزیع مشروبات الکلی تقلبی در شهرستان زاهدان خبر داد.
علی اکبر صفرزاده در گفتگوی اختصاصی با عصرهامون گفت: طی سه ماهه گذشته با اشراف اطلاعاتی دقیق و هدایت قضایی مناسب، تعداد 8 باند تولید و توزیع مشروبات الکلی تقلبی در شهرستان زاهدان توسط پلیس اطلاعات امنیت اخلاقی استان شناسایی و متلاشی شد.
 
وی افزود: در این سلسله عملیات ها تعداد چهار هزار و895 بطری مشروبات الکلی دست ساز که داخل زاهدان تولید شده بود به همراه 3هزار و455 بطری، قوطی و شیشه مشروبات الکلی خارجی کشف و ضبط شد.
 
وی تاکید کرد: به منظور مقابله جدی و حذف این پدیده و حفظ سلامت شهروندان پس از تلاش های شبانه روزی موفق شدیم 18 متهم مرتبط  با این پرونده را دستگیر کنیم که از آنها 5 دستگاه خودرو که در امر توزیع مشروبات الکلی دخیل بودند نیز توقیف شد.
 
به گفته صفرزاده؛ بیش از 7 لابراتوار زیرزمینی که در امر ساخت مشروبات تقلبی فعالیت می کردند نیز شناسایی و متلاشی شد.
 
وی در تشریح نحوه فعالیت این باندها ادامه داد: متهمان شیشه های خالی مشروبات الکلی را به وسیله شرکت های باربری از استان های دیگر خریداری و به وسیله دستگاه های مخصوص آنها را پر کرده و اقدام به پلمپ، بسته بندی و برچسب زنی می کردند و در بازار به فروش می رساندند.
 
جانشین دادستان عمومی و انقلاب مرکز سیستان وبلوچستان تاکید کرد: تولیدات زیرزمینی مشروبات الکلی دست ساز و افزودن اتانول و سایر افزودنی های غیرمجاز و مضر که برای کاهش هزینه های ساخت استفاده می شود می تواند عوارض بسیار سخت و غیرقابل جبران از جمله مرگ را برای افراد به دنبال داشته باشد.

انتهای پیام/
 
 
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۵۱۴۲


ارسال