يکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸ ,23 February 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۳
همزمان با هفته دولت؛
افتتاح 823 پروژه در سیستان وبلوچستان/ زمینه اشتغالزایی برای جوانان فراهم می شود
 
همزمان با هفته دولت در سیستان وبلوچستان 823 پروژه عمرانی، خدماتی و کشاورزی در اقصی نقاط استان افتتاح خواهد شد.
به گزارش عصرهامون، همزمان با هفته دولت امسال 823 طرح با اعتبار 435 میلیارد تومان در سیستان وبلوچستان افتتاح خواهد شد. این خبری بود که صبح امروز استاندار استان در اولین روز از این هفته و در حاشیه مراسم ادای احترام به شهدا بیان کرد و گفت: در این هفته 138 طرح هم با اعتبار 365 میلیارد تومان کلنگ زنی می شود.
 
اشتغالزایی برای 350 نفر در هفته دولت
غلامرضا گنجی در گفت و گو با خبرنگار ما افزود: تعداد ۳۲ پروژه در هفته دولت در شهرستان زابل افتتاح و به بهره برداری خواهد رسید که اعتبار کل این پروژه ها ۱۴۰ میلیارد ریال عنوان شده است.

وی با بیان اینکه۱۰ هزار و ۷۰۰ خانوار به صورت مستقیم تحت تاثیر آن قرار خواهند گرفت، گفت: با افتتاح این پروژه ها در هفته دولت برای ۳۵۰ نفر به صورت مستقیم اشتغالزایی ایجاد خواهد شد.

گنجی با بیان اینکه پروژها در قالب طرح های عمرانی، تولیدی، خدماتی و کشاورزی به بهره برداری خواهند رسید، ادامه داد: هفته دولت فرصت مناسبی برای بیان خدمات نظام به مردم است که می تواند با افتتاح طرح های مختلف زمینه اشتغال را برای بسیاری از خانواده ها فراهم آورد.

هفته دولت فرصتی برای تقویت همدلی و اتحاد میان مردم و دولتمردان
علیرضا شهرکی، فرماندار سراوان هم در این خصوص ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهیدان والا مقام رجایی و باهنر، گفت: درهفته دولت سال جاری شهرستان سراوان 74 طرح و پروژه اعم از عمرانی، کشاورزی، خدماتی و صنعتی با اعتبار 255  میلیارد و823  میلیون ریال در سطح شهر و بخش های تابعه مورد افتتاح و بهره برداری قرار خواهند گرفت.

وی افزود: در شهر سراوان 8 پروژه با اعتبار 42 میلیارد و 869 میلیون ریال، بخش مرکزی با 30 پروژه و اعتبار 707 میلیارد و 561 میلیون ریال، بخش جالق با 13 پروژه و اعتبار 42 میلیارد و 769 میلیون ریال، بخش بم پشت با 16 پروژه و اعتبار 58 میلیارد و 892 میلیون ریال و بخش مهرگان با 7 پروژه و اعتبار 40 میلیارد و 812 میلیون ریال   به بهره برداری می رسند.

فرماندار شهرستان سراوان در همین راستا اجرای طرح آبرسانی، اصلاح و توسعه تأسیسات و حفر، تجهیز و راه اندازی چاه، مبلمان شهری، برقرسانی، احداث راه روستایی و  اجرای روکش آسفالت، پروژه های صنعتی، سردخانه، مرمت و بازسازی قنوات و پرورش مرغ گوشتی،  عمران روستایی همچون طرح های اجرا شده توسط دهیاران بخش مرکزی، بم پشت، مهرگان و جالق اعم از احداث بوستان های کودک ، زیرسازی ،جدول گذاری و آسفالت معابر، ایجاد فضاهای ورزشی، سالن آمفی تئاتر مجتمع آموزش عالی و نگارخانه هنرهای معاصر، مسکن مددجویی و فضاهای آموزشی را از مهمترین پروژه های قابل افتتاح و بهره برداری شهرستان برشمرد.

فرماندار سراوان کلنگ زنی 108 واحد مسکن مددجویی در بخش جالق، طرح های مبلمان شهری و عمران روستایی را از دیگر برنامه های هفته دولت در شهرستان اعلام کرد وافزود: هفته دولت  فرصتی برای تقویت همدلی و اتحاد میان مردم و دولتمردان است.

32طرح و پروژه عمرانی و خدماتی در کنارک افتتاح و کلنگ زنی می شود
حمید الدین یوسفی، فرماندار  کنارک افزود: به مناسبت گرامیداشت هفته دولت ۳۲ طرح و پروژه عمرانی و خدماتی در بخش های خصوصی و دولتی با اعتبار بالغ بر 30 میلیارد و 400 میلیون تومان در شهرستان کنارک افتتاح و کلنگ زنی می شود.

به گفته وی، عمده پروژه های امسال در حوزه های بهداشتی و درمانی، آموزشی، اشتغالزایی و خدماتی است.

 افتتاح و کلنگ زنی بیش از ۲۱ پروژه بخش لادیز  به مناسبت هفته دولت
فربد، بخشدار لادیز شهرستان میرجاوه هم در این خصوص بیان کرد: هفته دولت، فرصت مبارکی برای آشنایی هر چه بیشتر مردم با خدمات و تلاش های دولتمردان است.

به گفته این مسئول، خوشبختانه تلاش های زیادی توسط دولتمردان ما در این منطقه صورت گرفته هر چند کمبودهایی نیز وجود دارد که با مشارکت و همفکری مردم و مسئولین ذیربط به سرانجام نیک خواهد رسید.

 فربد گفت: امسال به مناسبت هفته دولت در این بخش بیش از ۲۱پروژه در حوزه های مختلف با اعتباری بالغ بر ۴۳۰میلیارد ریال کلنگ زنی و به بهره برداری خواهد رسید.

بهره برداری از 6 طرح گازرسان در استان
رضا پنجابی، مدیرعامل شرکت گاز سیستان و بلوچستان هم در ادامه از بهره‌برداری ۶ طرح و پروژه گازرسانی به مناسبت هفته دولت در استان خبر داد و افزود: این طرح‌ها شامل افتتاح پروژه گازرسانی به شهرک صنعتی زاهدان به طول چهار هزارو ۵۰۰ متر و با هدف گازرسانی به ۱۸۱ واحد صنعتی و ایجاد چهار هزار فرصت شغلی و افتتاح پروژه گازرسانی به بیمارستان ارتش زاهدان به طول ۳۰۰ متر است، همچنین عملیات گازرسانی به شهر محمدان با هدف بهره‌مندی ۲ هزار و ۵۵۰ خانوار و مساحت ۱۰ هزارو ۳۰۲ متر، افتتاح پروژه گازدار کردن زندان مرکزی ایرانشهر به مساحت ۲۰۰ متر و عملیات اجرایی گازرسانی به شهر بزمان ایرانشهر با ۶۵ هزار متر به منظور بهره‌مندی هزار و ۳۵۴ خانوار  و عملیات کلنگ زنی پروژه گازرسانی به محور کوره داران - ابتر ایرانشهر به طول ۴۱ هزار متر و با هدف گازرسانی به ۴۴ واحد صنعتی در این هفته انجام خواهد شد. 

 47پروژه در خاش افتتاح می شود
صاحب‌گل صالحی، فرماندار خاش نیز ضمن گرامیداشت هفته دولت با بیان اینکه تمام تلاش مدیران و مسئولان دستگاه‌های اجرائی باید اجرای عدالت در مناطق مختلف و تلاش برای محرومیت‌زدائی باشد، افزود: مجتمع آبرسانی ۶ روستایی همت آباد شکاری، ۳ پایگاه اورژانس بین راهی پشتکوه، دوراهی ایرندگان و تیغ آب، روکش آسفالت ۳۹ هزار مترمربع از ۹ خیابان و معابر شهری، ۲ بوستان فضای سبز، طرح‌های آبیاری نوین و استخرهای پرورش ماهی و توسعه برق و آبخیزداری از شاخص‌ترین پروژه‌ها در هفته دولت هستند.

 وی خدمت به مردم را یک اصل دانست و ادامه داد: مدیران باید باید با اصل صداقت و رعایت امانت داری با جان و دل برای مردم کار و خدمت کنند چرا که مسئولیت یک فرصت برای ارائه خدمات شایسته به مردم است و اجازه نمی‌دهیم در مسیر خدمت به مردم کوتاهی شود.

به گفته وی، شهیدان رجائی و باهنر به عنوان چهره‌های شاخص دولت در عمر کوتاه خدمتی‌شان برای مردم صادقانه و بدون منت کار کردند و هم اینک با گذشت سالها نام و یادشان زنده است لذا انتظار می رود مسئولان در همین مسیر گام بردارند و شاخص‌های رضایت‌مندی مردم را از خدمات نظام اسلامی و دولت بالا ببرند و دشمنان را در رسیدن به اهداف شوم و ننگین‌شان ناکام بگذارند.
 
افتتاح بیش از ۱۰۰ پروژه محرومیت زدایی به مناسبت هفته دولت در چابهار
رحمدل بامری،معاون استاندار و فرماندار ویژه چابهارهم در این خصوص بیان کرد: در هفته دولت سال جاری تعداد ۸۹ پروژه در حوزه های آموزشی، عمران شهری، عمران روستایی، بهزیستی، بهداشت و درمان، مسکن مددجویان، توسعه برق، کشاورزی، منابع طبیعی و آبخیزداری، آب، ورزشی، فرهنگی و تامین زیرساخت های حاشیه نشینی و پروژه های صنعتی با مبلغ  ۸۹۵ میلیارد و ۱۱۸ میلیون ریال افتتاح خواهد شد.

 وی با بیان اینکه تعداد ۱۷ پروژه در حوزه های آب، برق و عمران روستایی به مبلغ ۱۹۵ میلیارد و ۶۱۵ میلیون ریال آماده کلنگ زنی می باشد ادامه داد: غبارروبی مزار پاک شهدا و دیدار با خانواده‌های معزز شهدا، جانبازان و ایثارگران، برگزاری نمایشگاه دستاوردهای دولت و توانمندی های اصناف شهرستان چابهار من جمله برنامه‌های مهم هفته دولت در شهرستان چابهار می باشد.

فرماندار با بیان اینکه هفته دولت فرصتی مناسب جهت تشریح عملکرد دستگاه‌های اجرایی به مردم می باشد عنوان کرد: اقدامات چشمگیر دولت در ادوار مختلف که همواره دارای فراز و نشیب های گسترده بوده، نقش فرهنگ را در سازندگی این مرز و بوم مهم  کرده و جانفشانی فرزندان این ملت را همواره بزرگ‌ترین بخش تاریخ جمهوری اسلامی رقم زده که در این میان شهادت دو شخصیت فداکار اسلام، شهیدان رجایی و باهنر فصلی مهم از فلسفه شهادت می باشد.

بامری خاطرنشان کرد: هفته دولت نمایانگر جهاد فی سبیل الله است به طوری که دو شهید بزرگواران با نیت خالصانه برای خدمت در راه اسلام شهید شدند و مسئولین باید با چنین نیتی همواره مشغول خدمت به مردم باشند.


بهره برداری از ۴۸ طرح با ۴۵۲ میلیارد ریال در شهرستان دلگان
مجتبی شجاعی،فرماندار دلگان به مناسبت هفته دولت در گفتگو با خبرنگار صدای بلوچ بیان کرد: در هفته دولت ۴۸ طرح عمرانی و خدماتی با اعتباری بالغ بر ۴۵۲ ریال در شهرستان دلگان به بهره برداری و یا کلنگ زنی می شود.

وی ادامه داد: این طرح ها شامل بهداشتی و درمانی، اشتغالزایی، مسکن روستایی، طرح هادی روستایی، کشاورزی، بازآفرینی و همچنین شهرداری های چگردک و گلمورتی است.

 بهره برداری از 46 پروژه با اعتباری بالغ بر 400میلیارد ریال در ایرانشهر
ابوذر کوثری، فرماندار شهرستان ایرانشهر ضمن تبریک هفته دولت، در گفت و گو با خبرنگار پهره بیان کرد: به مناسبت هفته دولت  46پروژه مختلف در این شهرستان افتتاح می باشد که با اعتباری بالغ بر چهارصد میلیارد ریال مورد افتتاح و بهره برداری قرار می گیرد.
 
وی تصریح کرد: کل پروژه های کلنگ زنی 18پروژه می باشد که شامل اعتباری بالغ بر ششصد و بیست میلیارد ریال می باشد.

فرماندار ایرانشهر با اشاره به اینکه  پروژه های قابل افتتاح و بهره برداری شامل دو بخش می باشد گفت:  بخش اول شامل پروژه های کلنگ زنی گاز رسانی بخش بزمان، گازرسانی کوره های اجر پزی، گلخانه ها و مرغداری های سطح شهرستان ایرانشهر می باشد و بخش دیگر شاخص های قابل افتتاح است که برای هفته دولت اماده کرده ایم که شامل پروژه اب شهری و روستایی، مسکن، کشاورزی، معابر شهری و روستایی، بهداشت و درمان و اشتغال مددجویان کمیته امداد و انتقال توسعه برق شهری و روستایی و راهسازی می باشد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۵۱۴۳


ارسال