يکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸ ,23 February 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۳۱
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان خبر داد
ظهور دوباره ابرهای همرفتی در جنوب شرق کشور
 
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: هم اکنون آسمانی نقاط محدودی در نیمه جنوبی استان نظیر نیکشهر نیمه ابری است که انتظار می رود در برخی نواحی بارش های نقطه ای به همراه داشته باشد.
محسن حیدری در گفت و گو با عصرهامون، اظهار داشت: از روز گذشته با تقویت نفوذ جریانات مونسون هند به استان شاهد افزایش رشد ابرهای همرفتی در نیمه جنوبی استان بودیم به طوریکه این افزایش ابر در برخی نقاط موجب بارش های رگباری شد.

وی با بیان اینکه کاهش جریانات شمالی در تقویت نفوذ جریانات جنوبی به استان نقش دارد،افزود:  اگرچه بارش های روز گذشته در خارج از ایستگاه های بارانسنجی ما اتفاق افتاد و دامنه ریزش ها بسیار محدود و به صورت نقطه ای بود، اما در برخی مناطق منجر به آبگرفتگی شد.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: این بارش ها خارج از ایستگاه بوده و در هیچ یک از ایستگاه های باران سنجی ما ثبت نشده است اما وضعیت آسمان برخی شهرهای نیمه جنوبی استان نظیر نیکشهر، سرباز و مهرستان در روز گذشته نیمه ابری بوده است.

حیدری تصریح کرد: رگبار های پراکنده و نقطه ای از ویژگی های بارش های همرفتی است و به طور معمول در فاصله زمانی و مکانی بسیار محدود رخ می دهد.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس خروجی نقشه های پیش یابی و مدل های عددی امروز و فردا نیز انتظار می رود رشد ابرهای همرفتی و ریزش های رگباری در برخی نقاط نیمه جنوبی استان ادامه داشته باشد که ممکن است در برخی نواحی با سیلابی شدن رودخانه ها و آبگرفتگی معابر همراه شود.

وی در ادامه از تداوم وزش بادهای 120 روزه در شمال استان خبر داد و افزود: بر اساس خروجی نقشه های پیش یابی انتظار می رود همچنان وزش بادهای 120 روزه در شمال استان ادامه یابد به طوریکه وزش باد در صبح ها از شدت بیشتری برخوردار است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۵۱۴۶


ارسال