يکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸ ,23 February 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۰۲
جستجوی متن، قابلیت جدید نرم‌افزار Google Photos
 
در بروزرسانی جدید نرم‌افزار Google Photos کاربران می‌توانند به راحتی متن‌ها موجود در یک تصویر را انتخاب و کپی کنند.
به گزارش عصرهامون؛ به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، عملکرد قابلیت جستجو در نرم‌افزار Google Photosبسیار قدرتمند است. این قابلیت به شما اجازه پیدا کردن موارد مختلفی مانند اشیا، حیوانات، مکان‌ها و حتی اتفاقات خاص را می‌دهد. شما برای پیدا کردن موارد مذکور تنها کافیست نام آن را جستجو کرده و به سرعت با نتایج آن رو به رو شوید. این سیستم از هوش مصنوعی بسیار کاربردی استفاده می‌کند که توانایی تفکیک تصاویر و برچسب‌گذاری آن‌ها را دارد. اما مثل این که قرار است این هوش مصنوعی باهوش‌تر نیز بشود.
فناوری جدید نرم‌افزار Google Photos
با استفاده از فناوری نوری تشخیص چهره (OCR) موجود در Google Lens، شما دیگر می‌توانید در تصاویر موجود در گالری Google Photosمتن‌ها را نیز جستجو کنید. پس از یافتن تصاویر دارای متن، شما می‌توانید از Lens برای انتخاب و کپی متن استفاده کنید.
در حالی که اضافه شدن این قابلیت به شما در پیدا کردن متن‌های درون اسکرین شات، که اکثرا دارای فونت‌های مشخص و واضح‌ هستند، کمک می‌کند می‌توان از آن برای تصاویری که درون آن‌ها متن‌هایی با فونت غیراستاندارد وجود دارد نیز استفاده کرد. این پیشرفت در هوش مصنوعی برای پیدا کردن متن واقعا بی‌نظیر و قابل توجه است.
این قابلیت توسط خود گوگل با انتشار پستی در توئیتر تائید شده است. در این توئیت گفته شده است که این قابلیت جدید کار خود را در ماه جاری آغاز می‌کند. همچنین عده‌ای امتحان کرده‌اند که آیا این قابلیت هم برای نسخه وب و هم برای نرم‌افزار فعال می‌شود؟ جواب این آزمایش بله است زیرا هم نسخه اندرویدی و هم نسخه وب، این تغییرات جذاب و کاربردی را دریافت می‌کنند (اگرچه موفقیت آن در دستگاه‌های مختلف متفاوت بود و هیچ نشانی از آن در iOS وجود نداشت).
پیامد این امر این است که Google Photos به طور خودکار از تکنیک OCR برای کلیه تصاویر شما استفاده می‌کند و احتمالاً ابرداده مربوط به متن موجود در عکس را به طریقی ذخیره می‌کند. البته باید چگونگی عملکرد دقیق آن را از خود گوگل بشونیم.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۵۱۵۶


ارسال