دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹ ,25 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۴ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۲۴
رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان:
سرمایه گذاری 430میلیارد تومانی در بخش کشاورزی استان/زمینه اشتغال8800نفر فراهم شد
 
رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان گفت: در دو سال اخیر 430میلیارد تومان در بخش کشاورزی استان سرمایه‌گذاری شده است.
غلام حیدر زورقی در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون افزود: طی دو سال‌گذشته در زیر بخش‌های دام و طیور، صنایع کشاورزی، باغبانی، مکانیزاسیون وشیلات از محل مشارکت بخش خصوصی و تسهیلات بانکی 430میلیارد تومان سرمایه‌گذاری انجام شده است.

وی با بیان اینکه این میزان سرمایه‌گذاری زمینه حفظ و ایجاد اشتغال هشت هزارو 800 نفر را فراهم کرده است، گفت: در این مدت علاوه بر سرمایه گذاری های انجام شده 204 میلیارد تومان اعتبار دولتی نیز در راستای توسعه بخش کشاورزی استان در زمینه های بهبود تولیدات دام وطیور، بهبود تولیدات زراعی و باغی، مبارزه با آفات، مکانیزاسیون، آموزش بهره برداران، ترویج کشاورزی وآب وخاک به هزینه گرفته شده است.

وی تصریح کرد: با توجه به اهمیت مدیریت مصرف آب در بخش کشاورزی وکمبود منابع آبی استان 110میلیارد تومان این اعتبارات صرف فعالیت های زیربنایی آب وخاک شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اصلاح وتغییر الگوی کشت، توسعه‌ی کشت های گلخانه‌ای وگیاهان کم آب بر وتوسعه طرح‌های دامپروری را از شاخص ترین برنامه‌های توسعه‌ای بخش کشاورزی استان برشمرد و گفت: میزان تولیدات زراعی، باغی، دامی ،شیلاتی و جنگل و مرتعی استان سیستان و بلوچستان قریب به چهار میلیون تن می باشد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۵۱۸۳


ارسال