يکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ ,7 June 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۴ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۵
افزایش استفاده از ربات‌های نگهبان با قابلیت ضبط فیلم از سارقان
 
بر اساس گزارشی که به تازگی منتشر شده، رباتی که از سوی یک مهاجم مورد حمله قرار گرفته بود فیلم او را ضبط کرد.
به گزارش عصرهامون؛ به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، نسل بشر هنوز به آن مرحله نرسیده است که مانند انیمیشن Wall-E تمام کارهای روزانه خود را به ربات‌ها بسپرد، اما ما چندربات امنیتی دوست داشتنی داریم که می‌توانند مکان‌هایی مانند بانک‌ها، مراکز درمانی و بیمارستان‌ها را کنترل کنند تا نگهبانان بتوانند کمی به خودشان استراحت دهند. به نظر نمی‌رسد برخی افراد این ربات‌های جدید پلیس را دوست داشته باشند. در اوایل این ماه در هایوارد کالیفرنیا، یک ربات امنیتی کمی قبل از صدمه دیدن توسط یک مهاجم، ویدئویی از او را ضبط کرد.
ربات‌های امنیتی نایتسکوپ
انداختن این ربات‌ها با ضربه، اتفاقی نیست که به صورت تصادفی رخ دهد، زیرا گفته می‌شود هر کدام از آن‌ها در حدود ۴۰۰ پوند وزن دارند. شرکت نایتسکوپ (Knightscope) به عنوان تولید کننده این ربات‌ها، به یکی از خبرگزاری‌ها گفته است که در حال حاضر تنها ۷۵ ربات از این شرکت در ۱۵ ایالت آمریکا مستقر شده‌اند. همچنین نباید نگران جایگزین شدن آن‌ها با نگهبانان امنیتی شوید، زیرا آن‌ها توانایی کامل برای مقابله با مهاجمان را ندارند. برای مثال در یکی از شرکت‌ها دو ربات برای مسائل امنیتی وجود دارند، اما هنوز مانند قبل سه نگهبان واقعی نیز در کنار آن‌ها قرار دارند، زیرا این ربات‌ها به دقت انسان نیازمند هستند.
این ربات‌ها به نگهبانان امنیتی در انجام امور کوچک کمک می‌کنند. از این کارها می‌توان به اسکن کردن درهای ورودی اشاره کرد. اما همچنان اگر این ربات‌ها چیز غیرعادی پیدا کنند، نیاز است که انسان‌ها در انجام این امور وارد شوند. ربات‌های نایتسکوپ سلاح ندارند، در نتیجه نمی‌توانند از اعمال  قدرت استفاده کنند. در نتیجه مقابله با این ربات‌ها کار آسانی است.
ربات‌ها مدت زیادی نیست که وارد زندگی روزمره شده‌اند اما هدف اصلی آن‌ها راحت‌تر کردن کار انسان‌ها است. از بازوهای رباتیک بزرگکارخانه‌ها گرفته تا میکروچیپ‌های رباتیک پزشکی، همگی به دنبال بهتر کردن زندگی روزمره ما انسان‌ها هستند. اما بعضی معتقدند این ربات‌ها به زودی جای انسان‌ها را در کارهای مختلف پر می‌کنند و این مسئله باعث بیکاری افراد می‌شود. البته باید گفت که اکثر این ربات‌ها تنها در کنار انسان می‌توانند بهترین عملکرد خود را نشان دهند در نتیجه نباید زیاد نگران جایگزین شدن آن‌ها با آدم بود.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۵۲۰۳


ارسال