جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ ,22 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۵ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۰۷
وجود نقص‌فنی خطرناک در تعداد گسترده‌ای از تولیدات فولکس‌واگن
 
نزدیک به ۷۰۰ هزار خودرو از مدل‌های محبوب فولکس‌واگن دارای نقص‌فنی بسیار خطرناکی هستند.
به گزارش عصرهامون؛ به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، وجود نقص‌فنی گسترده و تعداد زیادی از خودرو‌های تولید فولکس‌واگن در آمریکا برای این شرکت دردسرساز شده، ماجرا از این قرار است که چند روز پیش سازمان امنیت بزرگ‌راه‌ها در آمریکا اعلام کرد که تعداد زیادی از خودرو‌های فولکس‌واگن در حالت خارج شدن کلید از محل استارت، واکنش‌های غیرمنتظره‌ای را انجام می‌دهند که مدیریت خودرو را دشوار می‌کند، طبق اعلام این سازمان اگر در هنگام حرکت، کلید از محل استارت یا مخزن جرقه‌زنی (که موجب فعال شدن پیشرانه خودرو می‌شود) خارج شود، احتمال واژگونی خودرو و یا تصادفات شدید با درصد آسیب دیدگی شدید، افزایش پیدا می‌کند. البته به طور معمول نیز نباید در حال حرکت کلید از محل استارت خارج شود، اما نوع رفتار محصولات فولکس‌واگن در این حالت، نامتعارف بوده که موجب بروز تصادفات رانندگی بسیار شدید را افزایش می‌دهد.
اما مشکل اصلی آن جاست که در تولیدات فولکس‌واگن در هنگام تغییر دنده به علت برخورد اهرم دنده با سطح سیلیکاتی این سیستم، ناخودآگاه لید از محل استارت خارج می‌شود، در واقع در هنگام تعویض دنده احتمال خارج شدن کلید از محل خود و در ادامه تصادف یا واژگونی خودرو بسیار زیاد است. این مشکل تاکنون برای ۶۷۹ هزار و ۲۷ خودرو فولکس‌واگن تائید شده که رقم بسیار زیادی محسوب می‌شود. اعلام خبر چنین مشکلی برای شرکت فولکس‌واگن که به عنوان بزرگ‌ترین تولید کننده خودرو در جهان محسوب می‌شود کمی ناامید کننده بود، به خصوص آن که خودرو‌های بسیار محبوب این شرکت دچار چنین نقص‌فنی نامتعارف و خطرناکی هستند، از جمله خودرو‌های دارای نقص‌فنی می‌توان به فولکس‌واگن قورباغه‌ای ساخت ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۹، قورباغه‌ای کروکی، گلف مدل ۲۰۱۵، ۲۰۱۶، ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹، گلف جی‌تی‌ای مدل ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۹، جتا ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۸، گلف اسپروت‌واگن مدل ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۹ و چند مدل دیگر این شرکت می‌شود. طبق اعلام سازمان امنیت بزرگ‌راه‌ها، در مدل‌های مذکور تنها خودرو‌هایی که از یک گیربکس خودکار، ترمز دستی و سیستم ورود بدون کلید تجهیز شده‌اند دچار این نقص‌فنی هستند که همانطور که اعلام شد، تعداد خوردو‌های دارای ایراد نزدیک به ۷۰۰ هزار عدد می‌شود و تمامی آن‌ها فراخوانی خواهند شد.
اعلام چنین خبری برای شرکت بزرگی مانند فولکس‌واگن بسیار ناامید کننده است، انتظارات از این شرکت به عنوان برترین تولید کننده خودرو در جهان، بسیار بالا بوده و وجود چنین نقص‌فنی با احتمال آسیب دیدگی بالا، به اعتبار شرکت آلمانی ضربه خواهد زد.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۵۲۳۱


ارسال