پنجشنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۰ ,9 December 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۶ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۸
تداوم خروش خاک در آسمان تیره سیستان؛
کاهش کیفیت هوای سیستان و بلوچستان در روزهای آتی/ سرعت وزش بادهای 120 روزه در شمال استان افزایش می یابد
 
معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه به سرعت وزش بادهای 120 روزه در در شمال استان افزایش می یابد گفت: بروز این شرایط کاهش سطح کیفی هوا را در برخی نقاط استان در پی خواهد داشت.
دوست محمد کلیم در گفت وگو با عصرهامون، گفت: از روز جمعه 8 شهریورماه تا پایان هفته اتی، با افزایش گرادیان فشاری در شرق ایران انتظار می رود بر سرعت وزش بادهای 120 روزه در شمال سیستان و بلوچستان به ویژه در ساعات صبح افزوده شود.

وی با بیان اینکه اثرات این بادها علاوه بر منطقه سیستان، نواحی مرکزی و مرزهای غربی استان را نیز در برخواهد گرفت اظهار کرد: پیش بینی می شود این افزایش سرعت منجر بروز گرد و خاک و توفان در برخی نقاط شمالی و افت کیفیت هوا در در این منطقه و بخش هایی دیگری از استان شود.

وی تاکید کرد: با توجه به وجود ذرات معلق و کاهش سطح کیفی هوا توصیه می شود کلیه افراد به ویژه کودکان و بیماران قلبی، تنفسی از تردد در فضای باز خودداری کنند.

کلیم همچنین نسبت به لزوم احتیاط و رعایت مقررات رانندگی در این بازه زمانی هشدار داد و گفت: رانندگان با دقت بیشتر و رعایت کامل مقررات اقدام به تردد در مسیرهای مواصلاتی کنند.

انتهای پیام/

 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۵۲۷۲


ارسال