پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹ ,28 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۹ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۱
ابتکار زیبای ناسا برای انتخاب نام مریخ‌نورد جدید خود
 
ناسا فرآیند ثبت و دریافت نام برای مریخ‌نورد جدید خود را با روشی متفاوت آغاز کرد.
به گزارش عصرهامون؛ به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سازمان فضایی آمریکا (ناسا) اعلام کرد ثبت نام رسمی برای انتخاب نام مریخ‌نورد آینده این سازمان که قرار است تا سال ۲۰۲۰ به سمت سیاره مریخ پرتاب شود، آغاز شده است. علاقه‌مندان برای ارسال نام مورد نظر خود تا ۱۰ آبان ماه سال جاری می‌توانند با مراجعه به سایت رسمی ناسا، اسم مورد نظر خود را ثبت کنند.
ناسا در اقدامی بی‌سابقه یا کم سابقه از تمامی طرفداران علوم فضایی و علاقه‌مندان به تجهیزات فضانوردی این سازمان خواسته‌ است تا از میان اسامی مناسب برای دختران و پسران، نامی شایسته را برای مریخ‌نورد جدید این سازمان انتخاب کنند. سازمان فضایی آمریکا اعلام کرده است نام ارسالی باید از میان اسامی قابل نام گذاری برای پسران و دختران باشد و واژه‌های متفرقه و بی‌معنا در انتخاب نهایی قرار نمی‌گیرند.
انتخاب نام مریخ‌نورد جدید ناسا توسط مردم
در حال حاضر مرحله نخست جمع‌آوری اسم‌ها آغاز شده است و همه می‌توانند با مراجعه به سایت ناسا اسم مورد نظر خود را اعلام کنند. پس از این مرحله که تا اواسط آبان ماه ادامه دارد، ناسا با کمک رای مردم نام‌های برتر را انتخاب کرده و اسامی راه یافته به مرحله بعد را اعلام می‌کند. در نهایت تعدادی از میان نام‌هایی که بیشترین رای را آورده‌اند، بار دیگر به وسیله رای گیری بهترین و پرطرفدارترین آن‌ها معین می‌شود.
رای‌گیری اینرنتی در تمامی ۵۲ ایالات آمریکا صورت می‌گیرد. احتمالا رای‌گیری نهایی در تاریخ ۲۹ بهمن سال ۱۳۹۸ انجام می‌پذیرد و مریخ‌نورد جدید ناسا با نامی شایسته و ماندگار راهی سیاره سرخ می‌گردد. این کاوشگر قصد دارد تحقیقات گسترده‌ای را روی سطح مریخ انجام داده و راز‌های پنهان این سیاره را برای همه جهان آشکار کند.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۵۳۳۱


ارسال