پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹ ,28 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۰ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۰
مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان خبر داد:
ارسال 11تانکر ذخیره آب به روستاهای میزبان گاندو/ تماس تمساح با بومیان منطقه کاهش می یابد
 
مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان از تهیه و ارسال 7 عدد تانکر 10 هزار لیتری از طرف انجمن نذر طبیعت به منظور ذخیره آب و آبرسانی به مردم روستاهای منطقه حفاظت شده گاندو خبر داد.
وحید پورمردان در گفتگو با عصرهامون گفت:  پس از وقوع  سه حادثه دلخراش که برای دو کودک و یک چوپان در منطقه حفاظت شده گاندو رخ داد که در اثر حمله تمساح مورد جراحت قرار گرفتند انجمن نذر طبیعت به منظور کاهش تعارضات میان انسان و تمساح پوزه کوتاه مردابی طی یک اقدام داوطلبانه و پویش مردمی در دو مرحله اقدام به تهیه و ارسال 11عدد تانکر 10 هزار لیتری به روستاهای این مناطق کرد.
 
پورمردان ضمن تقدیر از این اقدام مثبت انجمن نذر طبیعت افزود: چهار تانکر ارسالی در مرحله اول در چهار روستای مولا آباد ١ و ٢ ، ازاتی سفلی و ازاتی علیا از توابع شهرستان سرباز  نصب شد که 7 تانکر ارسالی مرحله دوم قرار است در روستاهای ریکوکش، چغربیت پایین، ککسوچ و شیرگواز نصب شود.
 
وی خاطرنشان کرد: با برنامه ریزی های انجام شده این مخزن ها به شبکه آب روستایی متصل می شود و با توجه به جیره بندی، در ایامی که آب لوله کشی قطع شود توسط تانکرهای آبرسان پر خواهد شد.
 
انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۵۳۶۰


ارسال