پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹ ,28 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۰ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۰۰
اپل رسما به‌خاطر شنود مکالمات کاربران عذرخواهی کرد!
 
اپل به‌خاطر اینکه به پیمان‌کاران خود اجازه داده بود تا به مکالمات صوتی کاربران در دستیار صوتی سیری گوش دهند، عذرخواهی کرد. شرکت، این بیانیه را بعد از اتمام بخشی از کار بررسی کیفیت و امتیازبندی سیری صادر کرد.
به گزارش عصر هامون؛ به گفته چندین پیمان‌کار سابق دستیار صوتی اپل، مکالماتی که به‌طور تصادفی جهت بررسی ضبط شده بودند حاوی اطلاعات محرمانه و خصوصی کاربران بوده است.
اپل در بیانیه‌ خود گفته است که در نتیجه بررسی‌ها متوجه شدیم که ما به ایده‌آل‌های خود پایبند نبوده‌ایم و به همین خاطر از کاربران دستیار صوتی سیری عذرخواهی می‌کنیم. ما همانطور که قبلا نیز اعلام کردیم برنامه امتیازبندی سیری را متوقف کرده‌ایم و می‌خواهیم آن را از اواخر پاییز امسال، زمانی که به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری جدید منتشر شدند، دوباره از سر بگیریم.

شرکت به ایجاد چندین تغییر اساسی در دستیار صوتی هوشمند خود بعد از اتمام برنامه امتیازبندی مذکور متعهد شده است:
  • سیری دیگر به‌طور پیش‌فرض صدای ضبط شده کاربران را نگه نخواهد داشت، هرچند که نسخه رونوشت درخواست‌ها که به‌طور خودکار ایجاد می‌شود، حفظ خواهد شد.
    کاربران قادر به انتخاب گزینه به‌اشتراک‌گذاری صدای ضبط شده خود با اپل خواهند بود. اپل می‌گوید امیدوار است که بسیاری از کاربران به بهتر شدن عملکرد سیری کمک کنند.
    فقط کارمندان اپل اجازه خواهند داشت تا به نمونه‌هایی از مکالمه‌های صوتی گوش دهند. اپل، قبلا این کار را به پیمان‌کاران خودش سپرده بود، اما در طول دو هفته گذشته به همه قراردادها پایان داد و منجر به از دست رفتن صدها شغل در سرتاسر دنیا گردید.
گوگل بعد از لو رفتن خبر شنود مکالمات، برنامه صوتی خود را در اروپا متوقف کرد و متعهد شد تا موضوع را بررسی کند. با وجود اینکه شرکت روش نظارت انسانی خود را تغییر نداده است، اما در عوض قول داده تا تنظیمات و شیوه‌ حفظ حریم خصوصی خود را در دستیار صوتی‌اش بهبود ببخشد.
اما مایکروسافت هیچ تغییری در برنامه‌ خود ایجاد نکرده و نه تنها به شنود صداهای ضبط شده در دستیار صوتی کورتانا خود ادامه می‌دهد، بلکه با فعال‌سازی قابلیت ترجمه در برنامه اسکایپ، به گفتگوهای کاربران در این نرم‌افزار هم گوش می‌دهد. با این حال، بعد از اتفاقات اخیر شرکت سیاست‌های خود در رابطه با حفظ حریم خصوصی را به‌روزرسانی کرده است.
منبع theguardian
انتهای پیام/

 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۵۳۶۲


ارسال