پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹ ,28 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۰ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۱۵
یادواره شهدا از راه های حفظ فرهنگ شهادت است
 
برگزاری یادواره شهدا یكی از مهمترین راه های حفظ و صیانت از فرهنگ ناب و انسان ساز شهادت است.
به گزارش عصر هامون، به نقل از پهره، مراسم یادواره شهدا قومیتی، طایفه حیدرزهی به همت سپاه شهرستان با حضور ائمه جمعه، مسئولین شهرستان و سران قبایل و طوایف و خانواده های شهداء و ایثارگران در دانشگاه ولایت ایرانشهر برگزار شد.
فرمانده سپاه شهرستان ایرانشهرضمن خیر مقدم به تمامی شرکت کنندگان در این همایش بیان کرد: تفرقه بین مذاهب تشیع و تسنن یکی از اهداف مهم دشمن در کشور خصوصا در منطقه بلوچستان است.
وی افزود: در همین راستا برای ایحاد وحدت بین دو مذهب برگزاری یادواره شهداء قومیتی را که تلفیقی از شهداء اهل تشیع و تسنن در بلوچستان است پیشنهاد می کنم. حضور مردم و معتمدین اهل تشیع و تسنن در این مراسمات نمادی از وحدت و امنیت در منطقه می باشد.
پودینه با اشاره به دو مورد پیروی کردن از ولایت فقیه و حمایت از نظام اسلامی که در اکثر وصیت نامه های شهداء به چشم می خورد خاطر نشان کرد: راه شهداء را باید سرلوحه زندگی خود قرار دهیم. اگر در جامعه ای فرهنگ شهادت از بین رفت جامعه دچار ذلت می شود و جامعه ای هم از ولایت فقیه خود پیروی نکند صد در صد دچار تزلزل می شود.


امام جمعه اهل تشیع در ادامه مراسم عنوان کرد: برگزاری این یادواره مصادف با اول ماه محرم می باشد که رنگ و بوی خاصی به محفل بخشیده است. راه شهداء راه حسین بن علی (ع) بوده است راه امامد حسین (ع) راه سر بخشیدن است.

وی افزود: شهادت همچون میدانی است که هر شخصی نمی تواند در این میدان قدم بگذارد. کسی که قدم صدق داشته باشد وارد میدان شهادت می شود.  مومنان دو دسته هستند عده ای که در راه خدا به شهادت نائل می شوند و عده ای هم منتظر شهادتند.

حجت الاسلام و المسلمین سید شجاع الدین ابطحی اذعان کرد: مجالس شهداء مجلس ختم نیست که بوی مرگ بدهد بلکه مجلس حیات و زندگی، عزت است. طوایف باید شهداء خود را معرفی و برجسته کنند.

وی تصریح کرد: اگر شهید و شهادت بی ارزش شود ان جامعه مرده است. زنده بودن جامعه در گرو زنده بودن مکتب شهداست و مسلمانان هر جا در خط ولایت فقیه قدم برداشتند نتیجه عزت افرینی انان است.

ابطحی در پایان ضمن تقدیر از سپاه شهرستان و همکاری طایفه حیدرزهی گفت: باعث افتخار است که طوایف ما به جایی قدم گذاشته اند که شهداء را چراغ راه خودشان قرار داده اند.

گفتنی است در پایان مراسم ازخانواده های شهداء توسط فرمانده سپاه شهرستان ایرانشهر تجلیل شد.
انتهای پیام
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۵۳۷۰


ارسال