پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹ ,28 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۲ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۰
مدير انجمن سينماي جوان سیستان وبلوچستان خبر داد:
برگزاری جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان با حضور 10 استان در زاهدان
 
مدير انجمن سينماي جوان سیستان وبلوچستان از برگزاری شصت و چهارمین جشنواره منطقه ای سینمای جوان به میزبانی زاهدان خبر داد.
مازیار مشتاق گوهری در گفتگو با عصرهامون گفت: این جشنواره با عنوان «آسوریک» از تاریخ 9 الی 12 دی ماه به مدت چهار روز به میزبانی شهرستان زاهدان در استان سیستان و بلوچستان و با حضور استان‌های خراسان شمالی، سمنان، لرستان، ایلام، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، یزد، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر، تهران و سیستان و بلوچستان توسط انجمن سینمای جوانان ایران و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار می‌شود.
 
وی افزود: جشنواره‌های منطقه‌ای سینمای جوان با هدف حمایت از تولیدات حرفه‌ای و نیمه حرفه‌ای فیلمسازان استان‌های سراسر کشور، شناسایی و معرفی استعدادهای سینمایی در خارج از مرکز، تثبیت جایگاه فیلم کوتاه به عنوان یکی از مقوله‌های مهم فرهنگی و ارتباط هرچه بیشتر مسئولین استانی و ستاد مرکزی انجمن سینمای جوانان ایران با همکاری‌های دوجانبه برگزار می‌شود.
 
به گفته مشتاق گوهری؛ جشنواره در سه بخش مسابقه­ فیلم کوتاه، فیلمنامه و عکس برگزار می‌شود که بخش فیلم شامل سه حوزه مسابقه، ویژه و جنبی است .بخش مسابقه هم قسمت رقابتی جشنواره است که همه آثار تولیدی در راستای اهداف و موضوعات جشنواره، در قالب‌های کوتاه داستانی، مستند، تجربی و پویانمایی می‌توانند در این بخش حضور می یابند.
 
وی تصریح کرد: بخش ویژه شصت وچهارمین جشنواره فیلم منطقه ای آسوریک در زاهدان، به آثاری توجه دارد که رسوم وآیین ها را در دل فرهنگ هر جغرافیا روایتگر باشد و یا صاحب اثر، موضوع محیط زیست و تهدیدات زیستی و یا زیبایی های هر منطقه را در هر چهاربخش انیمیشن، داستانی، مستند وعکس دستمایه خلق اثر قرار داده باشد.
 
مدير انجمن سينماي جوان سیستان وبلوچستان تاکید کرد: هيات داوران از بین آثار استانی بخش مسابقه جشنواره آسوریک، به بهترين و جسورانه ترين اثر جایزه ای با نام جایزه ویژه عباس حداد از چهره های تاثیرگذار در هنر فیلمسازی استان اهدا خواهد کرد.
 
وی ادامه داد: حداکثر زمان آثار ۳۰ دقیقه است که سرمایه‌گذار یا تهیه کننده حقوقی به عنوان صاحب اثر شناخته خواهد شد. همچنین تاریخ تولید آثار باید پس از فروردین ۱۳۹۶ باشد. فیلم‌هایی که قبلاً برای جشنواره‌های منطقه‌ای سینمای جوان ارسال شده‌اند امکان حضور در این دوره از جشنواره را ندارند.
 
وی گفت: آثاری که در این جشنواره موفق به دریافت تندیس به عنوان بهترین فیلم داستانی، مستند، تجربی، پویانمایی و بهترین فیلم جشنواره شوند مستقیماً به بخش مسابقه «سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران» راه می‌یابند.
 
مشتاق گوهری تاکید کرد: این جشنواره بخش های مختلف دیگری دارد که علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند به سینمای جوان و یا اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مراجعه کنند. آخرین مهلت ثبت‌نام و  ارسال آثار نیز 20 مهر ماه تعیین شده است.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۵۴۴۲


ارسال