دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹ ,25 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۱۴
با هدف نظارت بر کیفیت انجام شد؛
انجام بیش از 2 هزار بازدید از مراکز عرضه فرآورده خام دامی/ 30 واحد متخلف پلمپ شد
 
مدیرکل دامپزشکی سیستان وبلوچستان از انجام بیش از 2 هزار بازدید با هدف نظارت بر کیفیت اجرای دستورالعمل های این سازمان خبر داد.
مهدی حسینی در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون تعداد دو هزار و 299 بازدید نظارتی توسط کارشناسان دامپزشکی در سطح استان انجام شده که طی این بازدیدها واحدهای متخلف شناسایی و به مراجع مربوطه معرفی شدند.

وی بیان کرد: اعمال تذکر از سوی کارشناسان نظارت این اداره کل و اصلاح موارد نقض شده از سوی متخلفین امری ضروری است که در بازدیدهای انجام شده از ابتدای سال جاری، در پی اخطارهای کارشناسان دامپزشکی تعداد 76 واحد متخلف به مراجع قضایی معرفی که منجر به صدور 61 حکم از سوی دستگاه های قضایی شد.

مدیرکل دامپزشکی استان ادامه داد: رعایت اصول بهداشتی از سوی مراکز تولید و عرضه نقش تعیین کننده ای در سلامت غذایی جامعه دارد که رفع نواقص و کمبودها در این زمینه بسیار ضروری می باشد، با این و جود در پی بی توجهی برخی از واحدهای متخلف به اخطارهای بهداشتی دامپزشکی تعداد 30 واحد تولید و عرضه فرآورده های خام دامی پلمپ شد.

حسینی به شهروندان توصیه کرد تا جهت حفظ سلامت خود و خانواده، فرآورده های خام دامی مورد نیاز خود را از مراکز مجاز و تحت نظارت دامپزشکی تهیه کنند و در صورت مشاهده هرگونه تخلف مراتب را از طریق سامانه پاسخگویی 1512 در سراسر استان اطلاع دهند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۵۴۵۴


ارسال