جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ ,5 June 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۴۵
امام‌جمعه زهک در نشست خبری مطرح کرد؛
برای حل مشکلات سیستان باید هم صدا شد/ تریبون نمازجمعه جای تسویه حساب شخصی نیست
 
امام جمعه زهک گفت: مطالبات سیستان در اولویت قرار دارد و باید از تریبون نماز جمعه به نفع مردم استفاده کرد.
به گزارش عصرهامون حجت الاسلام خدری در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن فرا رسیدن محرم و ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبد الله الحسین (ع) گفت: طرح فوق العاده ای برای ایجاد اشتغال در سیستان راه اندازی شده است که می تواند پنج هزار جوان جویای کار را صاحب شغل کند.

وی افزود: در این طرح که با همراهی یک کارآفرین مطرح و صاحب نام سیستانی به انجام می رسد قرار است پنج هزار دار قالی به متقاضیان تحویل داده شود و از طریق قالی بافی کسب درآمد برای مردم منطقه ایجاد شود.

امام جمعه شهرستان زهک تصریح کرد: تاکنون کمتر از هزار نفر در این طرح اشتغال ثبت نام کرده اند که پس از تکمیل شدن دو هزار نفر کار قالی بافی آغاز خواهد شد.
وی گفت: متاسفانه در گذشته افرادی از طریق وعده ایجاد اشتغال و بکارگیری افراد در شغل قالی بافی سوءاستفاده هایی از مردم سیستان کرده اند که همین امر باعث شده است تا افراد از این طرح استقبال آنچنانی نکنند.

حجت الاسلام خدری همچنین تصریح کرد: در این طرح فروش قالی تضمینی است و افراد بدون در نظر گرفتن شرایط سنی بیمه می شوند همچنین قرار است از پشم دام موجود در منطقه نیز برای رنگریزی و دیگر مسائل این طرح استفاده شود.

وی در ادامه به طرح امام روستا در شهرستان زهک اشاره کرد و گفت: بیش از ۶۰ درصد روحانیون منطقه سیستان آموزش دیده از حوزه علمیه زهک هستند و این امر باعث شده است تا در بحث فرهنگی گام بلندی برداریم، همچنین تا کنون در ۴۴ محور طرح امام روستا را اجرا کرده ایم که این طرح برای رفع مشکلات مردم کمک بسیاری خواهد کرد.


تریبون نماز جمعه متعلق به مردم است نه جای تسویه حساب شخصی

امام جمعه شهرستان زهک افزود: هر فردی که ادعای نماینده ولی فقیه بودن می کند باید حکم مستقیم از سوی حضرت آقا داشته باشد، همه افراد باید به همان مسئولیتی که دارند قانع باشند و نباید القاب گوناگونی به خود بچسبانند.

حجت الاسلام خدری بیان داشت: نقد کردن در سیستان لوث شده است چرا که باید نقد منصفانه انجام داد.

وی خاطرنشان کرد: باید مراقب نقد هایی که انجام می شود بود، تریبون نماز جمعه جای تسویه حساب های شخصی نیست و نباید از این طریق با آبروی مومن بازی کرد.

امام جمعه شهرستان زهک خاطرنشان کرد: مطالبه مردم در الویت قرار دارد و باید از این تریبون به نفع مردم استفاده کرد، هیچ فردی حق ندارد خواسته خود را از این تریبون اعلام کند.

امام جمعه شهرستان زهک بیان داشت: به نظر می رسد که دولت نمی خواهد منطقه آزاد تجاری سیستان را به تصویب برساند چرا که اگر این طور بود این لایحه را به صورت جدا به مجلس ارائه میکرد.

وی همچنین گفت: برای ساماندهی مرز هیچ کاری انجام نشده است ، باید از مسئولین پرسید که چرا پاس مرزی به سرانجام نمی رسد، همچنین جاده های مواصلاتی در سیستان و غبار های ناشی از طوفان امان مردم سیستان را بریده است و باید دولت در این زمینه وارد عمل شود.

حجت الاسلام خدری خاطرنشان کرد: برای حل مسائل مهم در سیستان باید هم صدا شد و مشکلات را بیان کرد نه با تهدید و متهم کردن فردی، چرا که این مسئله در نهایت به ضرر مردم تمام خواهد شد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۵۴۵۵


ارسال