يکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ ,31 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۴۰
سراوان؛ فاقد کشتارگاه صنعتی مرغ
 
شهردار سراوان با بیان اینکه این شهر فاقد کشتارگاه صنعتی مرغ است، گفت: از آنجایی که برخی از کارگاه های کشتار روز پسماند های مرغی را در سطل های زباله رها می کردند، یک خودرو مخصوص جمع آوری ضایعات مرغی در نظر گرفته شد.
به گزارش عصرهامون؛ هاشم دهقانی شهردار سراوان در گفت و گو با شستون بیان کرد: شهرستان سراوان فاقد کشتارگاه صنعتی مرغ است و با توجه به اینکه مرغ به صورت کشتار روز در شهرستان ذبح می شود، مشکلاتی را برای شهروندان به وجود آورده است.

 وی در تکمیل مطلب فوق اضافه کرد: جهت رفاه حال شهروندان و جلوگیری از ایجاد  بوع نامطبوع در مناطقی که کارگاه کشتار روز مرغ در حال فعالیت هستند و از آنجایی که کارگاه های کشتار روز مرغ، پسماند های مرغی را در سطل های زباله رها می کردند شهرداری یک خودرو مخصوص جمع آوری ضایعات مرغ را در نظر گرفته است.

 شهردار سراوان تصریح کرد: خودرو جمع آوری لاشه ها و پسماند های مرغ دو ساعت قبل از جمع آوری زباله های سطح شهر، پسماند های مرغ را از سطح شهر جمع آوری و سپس برای جلوگیری از مشکلات زیست محیطی آنها را با آهک دفن می کند.

 دهقانی خاطر نشان کرد: از منظر قانونی شهرداری هیچ گونه وظیفه ای جهت جمع آوری پسماند های مرغ کارگاه های کشتار روز مرغ ندارد و باید هر کارگاه یک کوره لاشه سوز داشته باشد و یا پسماند های مرغ را با آهک دفن کند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۵۴۵۷


ارسال