پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹ ,28 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۱
کواکبیان: ایران گام سوم کاهش تعهدات برجامی را محکم‌تر بر می‌دارد
 
عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس گفت: تصمیمات لازم برای برداشت گام‌های بعدی در جهت کاهش تعهدات برجامی اتخاذ شده است.
به گزارش عصرهامون و به نقل از تسنیم، مصطفی کواکبیان عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، درباره گام‌های تعیین‌ شده ایران برای کاهش تعهدات برجامی،گفت: تصمیمات لازم برای برداشت گام‌های بعدی در جهت کاهش تعهدات برجامی اتخاذ شده است و اگر تا 2 روز دیگر اروپایی‌ها اقدام جدی انجام ندهند، ایران گام سوم را عملیاتی می‌کند.
وی با تاکید براینکه : اگر اروپایی‌ها به خواسته و منافع ملی ما و قراردادهایی که منعقد می‌کنیم احترام گذاشتند، ما هم احترام می‌گذاریم در غیر این صورت اقدامات لازم را در راستای منافع ملی انجام می‌دهیم، ادامه داد: قطعاًگام سوم ایران در کاهش تعهدات برجامی محکم‌تر و ملموس‌تر از گام‌های پیشین است.
نماینده تهران در مجلس با تاکید براینکه اروپایی‌ها باید به تعهداتی که داده‌اند عمل کنند، تصریح کرد: اگر اروپا می‌خواهد ایران در برجام بماند، باید برای رفع تحریم‌های ظالمانه ترامپ علیه فروش نفت ایران و عادی شدن تبادل بانکی تلاش کند.
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه ایران تاکنون هیچ اقدام عملی از سوی اروپایی‌ها در راستای اجرای برجام مشاهده نکرده است، اظهار داشت: ما دیگر معطل اروپایی‌ها نخواهیم ماند و کار خود را انجام خواهیم داد و مصمم به برداشتن گام سوم کاهش تعهدات برجامی هستیم.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۵۴۶۸


ارسال