رئیس اداره صمت شهرستان چابهار خبر داد

کسر 10 تن آرد از سهمیه واحدهای خبازی های متخلف در چابهار

13 شهريور 1398 ساعت 14:10

رئیس اداره صنعت ، معدن و تجارت شهرستان چابهار از کسر 10 تن آرد از سهمیه 5 واحد خبازی متخلف در این شهرستان خبر داد و گفت: آرد کسر شده به نانوایی های مجاور تخصیص داده شده تا در خدمات رسانی به مردم خللی ایجاد نشود.


هادی اکبری در گفت وگو با عصرهامون، گفت: در گشت های مشترک دو هفته اخیر انجام شده توسط بازرسان صمت و شبکه بهداشت شهرستان چابهار، 5 واحد خبازی در خصوص عدم رعایت موازین بهداشتی متخلف شناخته شده ،که با طرح موضوع در کارگروه آرد و نان شهرستان تصمیم بر این شد تا از هر خبازی متخلف 2 تن آرد کسر و تا زمان رفع عیوب مذکور میزان آرد کسر شده به واحد تخصیص پیدا نکند.

وی ادامه داد: در جلسه کارگروه 2 هفته قبل نیز، 13 خبازی شهری و روستایی به دلیل تخلفاتی چون کم فروشی،عدم رعایت موازین بهداشتی،عدم نصب تابلو ،از هر خبازی 2 تن آرد کسر گردیده بود.

اکبری خاطرنشان کرد: همچنین 2 واحد خبازی به دلیل عدم رعایت ساعت پخت و رعایت موازین بهداشتی به مدت یک ماه تعطیل شدند.

وی تصریح کرد: البته آرد کسر شده به نانوایی های مجاور تخصیص داده شده تا در خدمات رسانی به مردم خللی ایجاد نشود.

اکبری خاطرنشان کرد: اتحادیه و اتاق اصناف ملزم به اجرای سیاست های ابلاغی توسط کارگروه آرد و نان بوده و انتظار می رود که با نظارت و کنترل بیشتر نواقص موجود در نانوایی ها مرتفع شود؛ بدیهی است با واحدهای متخلف ضمن برخورد تعزیری ،کارگروه آرد و نان نیز تنبیهات لازم را معمول خواهد شد.

وی در ادامه بیان کرد: با توجه به حاشیه نشینی و افزایش جمعیت بیشتر از ضریب استاندارد تعریف شده، در تخصیص آرد به شهرستان چابهار باید بازنگری صورت گیرد و کارگروه آرد و نان استان نگاه ویژه ای به این موضوع داشته باشند.

این مقام مسئول اذعان داشت: هزینه حمل و نقل بالا از کارخانجات تولیدی تا شهرستان چابهار، هزینه های بالای کارگری اجاره بالای ملک موجب شده که از حاشیه سود در نظر گرفته شده برای پخت نان  برای خبازان چابهار کاهش یابد و این امر توجیه اقتصادی را برای این صنف کم رنگ کرده است.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان چابهار، در پایان گفت: لازم است تا در تصمیم گیری برای خبازان از نظرات اتحادیه های صنفی تمام استان بهره گیری شود و از تصمیم گیری متمرکز در مرکز بدون در نظر گرفتن شرایط کاری در دیگر شهرستان ها و عدم اخذ نظرات اتحادیه، خودداری شود.

انتهای پیام/


کد مطلب: 115485

آدرس مطلب: http://www.asrehamoon.ir//fa/doc/news/115485/کسر-10-تن-آرد-سهمیه-واحدهای-خبازی-های-متخلف-چابهار

عصر هامون
  http://www.asrehamoon.ir/