پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹ ,28 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۴ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۰۳
آرامش در توفان؛
سرعت وزش باد در زابل به 83 کیلومتر بر ساعت رسید
 
رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: صبح امروز بیشینه سرعت وزش باد در زابل به 83 کیلومتر بر ساعت رسید.
محمود دیانتی در گفت و گو با عصرهامون، گفت: وزش این باد شدید تا این لحظه تأثیر قابل توجهی در افزایش غلظت ذرات معلق در هوای این شهر نداشته و شعاع دید افقی را از حالت عادی خارج نکرده است.

وی با بیان این که در ادامه روز بر سرعت وزش باد در شمال استان افزوده می شود، افزود: وزش این باد موجب خیزش گردوخاک و کاهش دید افقی در برخی نواحی شمال استان می شود.

رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: در زاهدان و نواحی شرقی استان نیز بعداز ظهر امروز وزش باد متوسط روی می دهد که در برخی مناطق منجر به خیزش گردوخاک و کاهش دید افقی می شود.

دیانتی در بخش دیگری به نوسانات دمایی شهرهای مختلف استان در شبانه روز گذشته اشاره کرد و گفت: در 24 ساعت گذشته زاهدان با کمینه دمای 16.9 درجه سلسیوس خنک ترین شهر و دلگان با دمای 46.1 درجه گرمترین شهر استان شدند.

وی ادامه داد: بر اساس خروجی نقشه های پیش یابی و مدل های عددی انتظار می رود نوسانات دمایی استان در پنج روز پیش روز محسوس نباشد.

این مسئول در باره وضعیت جوی نیمه جنوبی استان نیز گفت: آسمان نیمه جنوبی استان صاف تا قسمتی ابری است و در برخی ساعات غبار محلی شکل می گیرد.

دیانتی در پایان خاطرنشان کرد: دریای عمان نیز به نسبت آرام پیش بینی می شود.

انتهای پیام/

 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۵۵۰۳


ارسال