چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ ,3 June 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۴ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۷
رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان مطرح کرد:
افزایش راندمان مدیریت مصرف آب با بکارگیری سیستم های نوین آبیاری
 
رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان گفت: توسعه بخش کشاورزی وارتقای تولید در گرو بکارگیری سیستم های نوین آبیاری است.
به گزارش عصرهامون، غلام حیدر زورقی صبح امروز در نشست مدیران جهادکشاورزی شهرستان ها و مجریان و دست اندرکاران سیستم های نوین آبیاری در مرکز آموزش کشاورزی بمپور افزود: سیستان و بلوچستان جزو استان‌های کم بارش و از نظر منابع آبی در محدویت قرار داد که بکارگیری سیستم های نوین آبیاری ضرورت بخش کشاورزی است تا هم راندمان مديريت مصرف آب افزایش یافته و هم موجبات رونق تولید فراهم شود.

وی بیان کرد: دولت در این راستا به کمک بخش کشاورزی آمده و بخش اعظم هزینه های اجرایی سیستم های نوین آبیاری یعنی تا ۸۵درصد هزینه را به صورت بلاعوض پرداخت می کند.

وی تصریح کرد: تا کنون 34 هزار هکتار از اراضی استان به سیستم نوین آبیاری مجهز شده و کار مطالعه برای اجرای 30 هزار هکتار سیستم های نوین آبیاری نیز انجام شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان ادامه داد: در حال حاضر 27 پیمانکار بومی وغیر بومی و 19 مشاور حقیقی و حقوقی برای اجرای این سیستم ها در استان مشغول کار می‌باشند.

زورقی تصریح کرد: از سال گذشته تاکنون برای تجهیز پنج هزار و 400 هکتار از اراضی کشاورزی به سیستم های نوین آبیاری مبلغ 490 میلیارد ریال اعتبار تخصیص یافته و از این میزان کار اجرای 380 هکتار به اتمام رسیده است.

گفتنی است از 34 هزار هکتار سیستم آبیاری نوین اجرا شده در استان، هشت هزار و 228 هکتار بارانی،24 هزار و 252هکتار قطره‌ای وهزار و 520 هکتار کم فشار می باشد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۵۵۳۴


ارسال