جمعه ۲۶ شهريور ۱۴۰۰ ,17 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۴۶
گوگل متهم به ردیابی مخفیانی کاربران در سراسر وب
 
گوگل با ردیابی و تعقیب میلیون‌ها کاربر در دنیای اینترنت، عادات رفتاری کاربران را شناسایی کرده و اطلاعات آن‌ها را به تبلیغ کنندگان می‌دهد.
به گزارش عصرهامون؛ به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، گوگل با سوء استفاده از جست‌و‌جوهای متعدد  کاربران در فضای اینترنت و شناسایی عادت‌های رفتاری کاربران گرایش‌های آن‌ها را ردیابی کرده و از این اطلاعات برای کسب درآمد بیشتر استفاده می‌کند. در واقع گوگل متهم به فروش اطلاعات شخصی کاربران به شرکت‌های تبلیغاتی برای تولید تبلیغات هدفمند است.
 تبلیغ کنندگان بزرگ در فضای مجازی از اطلاعات شخصی کاربران، نسبت به گوگل مطرح شد. همه روزه میلیون‌ها کاربر در سراسر جهان از موتور جست‌و‌جوی گوگل برای دستیابی به اطلاعات مورد نظر خود استفاده می‌کنند و بدون هیچگونه نگرانی به سایت‌ها و صفحه‌های موجود در اینترنت سر می‌زنند. در حالی که تقریبا هیچ‌ کدام از کابران خبر ندارند که توسط سروهای گوگل رصد و در مواردی مورد نفوذ قرار می‌گیرند. 
تبلیغات هدفمند بهانه گوگل برای نقض آشکار حریم خصوصی کاربران
در صورت اثبات چنین اتهامی برای گوگل، صدمه زیادی به اعتبار آن وارد شده و جریمه‌های بسیار سنگینی نیز از سوی دستگاه‌های امنیتی دولت‌های مختلف برای این غول فناوری در نظر گرفته می‌شود. اسناد مربوط به این اتهام بزرگ را اولین بار جانی رایان مدیرعامل شرکت امنیت فضای مجازی شرکت Brave مطرح کرد. 
به گفته جانی شاید اثبات جرم گوگل برای نقض حریم خصوصی کاربران کار راحتی نباشد ولی تلاش‌های ما و دیگر حامیان حفظ حریم شخصی کاربران در فضای مجازی سرانجام مدیران گوگل را رسوا خواهد کرد. صدها نفر با اعلام حمایت خود از اقدامات شجاعانه جانی رایان از او خواستند به فعالیت خود و پیگیری حقوق ضایع شده کاربران ادامه دهد. 
تبلیغات هدفمند در فضای مجازی با ایجاد حس زیاد در کاربر و ترغیب او به خرید کالا یا هر محصول موجود در آگهی، سالانه میلیاردها دلار سود نصیب شرکت‌های تبلیغاتی و شرکای آن‌ها می‌کند. 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۵۵۷۷


ارسال