چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹ ,23 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۵۱
چگونه از آنفالو شدن در اینستاگرام توسط سایر کاربران مطلع شویم؟
 
اینستاگرام یکی از پرکاربرترین شبکه‌های اجتماعی به شمار می‌رود که جذب فالوور‌های بیشتر برای همه‌ کاربران آن از اهمیت بالایی برخوردار است.
به گزارش عصرهامون؛ به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، احتمالا شما هم بارها با این پرسش مواجه شدید که چگونه می‌توان دریافت که چه کسی شما را آنفالو کرده است؟ اکثر ما تعداد فالوور‌هایمان را می‌دانیم بنابراین اگر یک روز متوجه شویم که تعدادش کم شده تلاش می‌کنیم بفهمیم چه کسی ما را آنفالو کرده است. فهمیدن این موضوع و جست‌و‌جو در میان فهرست پر تعداد فالوور‌ها راه حل مناسبی نیست؛ به همین دلیل در این مطلب تصمیم گرفتیم به معرفی برنامه‌هایی بپردازیم که با استفاده از آن‌ها می‌توانید متوجه شوید که چه کسانی شما را آنفالو کرده‌اند.
مشکلی که نرم‌افزارهای شخص ثالث دارند
علی رغم این که استفاده از برنامه‌های شخص ثالث ساده‌ترین روش برای اطلاع از آنفالو شدن توسط دیگران به شمار می‌رود، اما مشکلاتی هم دارند چرا که اینستاگرام محدودیت‌های زیادی را روی API های خود اعمال می‌کند و این باعث می‌شود دست توسعه دهندگان نرم افزار‌های شخص ثالث بسته باشد.
به عنوان مثال همه این نرم افزارها اطلاعات مربوط به آنفالو شدن در اینستاگرام را از زمانی به شما ارائه می‌دهند که برنامه را روی گوشی نصب کرده‌اید. در واقع اگر پیش از نصب نرم افزار یکی از فالوور‌هایتان را از دست داده باشید امکان ردیابی‌اش را نخواهید داشت.
برنامه‌های پیش رو همچنین مورد تایید اینستاگرام نیستند. یعنی ممکن است در صورت استفاده از آن‌ها امنیت حساب کاربریتان زیر سوال برود. همچنین هر لحظه ممکن است بسیاری از این نرم افزار‌ها کاربردشان را از دست بدهند. دلیل این اتفاق آن است که اینستاگرام بارها در گذشته به طور ناگهانی تغییرات قابل توجهی در API های خود ایجاد کرده و این موضوع ممکن است منجر به از کار افتادن نرم ‌افرازهای شخص ثالث شود. این نکته مهم خواهد بود که با دانش از ریسک‌ها و خطرات احتمالی، استفاده از این برنامه‌ها را شروع کنید. چند نمونه از بهترین نرم افزار‌های آنفالویاب را در ادامه مشاهده خواهید کرد.
نرم‌افزار Followmeter 
یکی از برنامه‌های مناسب برای یافتن کسانی که شما را آنفالو کرده‌اند Followmeter است. استفاده از این نرم افزار بسیار آسان بوده و از طرفی رابط کاربری ساده‌ آن به شما کمک می‌کند تا به سرعت به محیط آن عادت کنید.
در این نرم افزار داشبوردی نمایش داده می‌شود که کسانی که شما را آنفالو کرده‌اند، فالوور‌های جدید، حساب‌های کاربری که شما فالو می‌کنید و آن‌ها که شما را فالو نمی‌کنند و بالعکس را نمایش می‌دهد. برای دیدن کسانی که شما را آنفالو کرده‌اند می‌توانید زبانه Unfollowers را لمس کنید. در این زبانه شما فهرستی از افرادی را مشاهده خواهید کرد که شما را آنفالو کرده‌اند. با زدن روی نام هرکدام از افراد می‌توانید وارد برنامه اینستاگرام شوید.
این نرم افزار دارای نسخه‌ پریمیوم هم است. در نسخه‌ پریمیوم این نرم افزار می‌توانید فالوور‌های روح (کاربران غیر فعال یا ربات‌ها) را هم مشاهده کنید. برای استفاده از نسخه‌ پریمیوم باید ۳.۹۹ دلار بپردازید. البته لازم به ذکر است که نسخه‌ رایگان Followmete کاربران هیچ محدودیتی در زمینه‌ مشاهده‌ کسانی که شما را آنفالو کرده‌اند ندارد.
نرم افزار Reports
نرم افزار Reports کندتر از Followmeter است اما امنیت بیشتری دارد. همانطور که گفته شد این نرم افزار هم مانند Followmeter تنها از لحظه‌ نصب شدن روی موبایل می‌تواند آنفالو شدن را به اطلاعتان برساند. یکی از مزیت‌های این برنامه این است که می‌توانید از چند حساب کاربری اینستاگرام استفاده نمایید. لازم به ذکر است که Reports هم مانند بسیاری دیگر از نرم افزار های شخص ثالث ویژگی‌های زیادی دارد که باید برای استفاده از آن‌ها نسخه‌ پولی را خریداری کنید. البته استفاده از ویژگی آنفالویاب این نرم افراز کاملا رایگان است.
به جزء دو نرم افزاری که در بالا آن‌ها را معرفی کردیم، برنامه‌های دیگری برای بررسی آنفالو شدن در اینستاگرام وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها هم استفاده کنید. البته توصیه می‌کنیم که اگر قصد استفاده از چنین برنامه‌هایی را دارید بهتر است از نرم افزار Reports و Followmeter استفاده کنید که به نظر می‌رسد امنیت بیشتری دارند.
چگونه آنفالوورهایتان را آنفالو کنید؟
اصطلاح فالوبک کردن به معنی پاسخ دادن به درخواست فالو شدن یکی از کاربران است. این روز‌ها فالوبک قانون نانوشته‌ی اینستاگرام محسوب می‌شود. حال این موضوع در زمینه‌ آنفالو شدن هم وجود دارد؛ به همین دلیل ممکن است با اطلاع از این که یکی از افراد شما را آنفالو کرده است، شما هم بخواهید لطفش را پاسخ دهید.
شما می‌توانید با استفاده از نرم افزار Cleaner for Instagram همه کسانی که شما را فالو نکرده‌اند اما شما آن‌ها را دنبال می‌کنید را به صورت خودکار آنفالو کنید. برای این کار مراحل زیر را طی کنید:
با حساب اینستاگرام خود وارد Cleaner شوید.
از تب Following به مسیر Quick Select > Advanced Quick Select > Select non-followers بروید.
از میان انتخاب‌هایی که پیش‌رویتان قرار می‌گیرد آن‌هایی که می‌خواهید آنفالو کنید را انتخاب نمایید.
گزینه‌ی Lightning icon > Unfollow > Start Now را بزنید.
حالا برنامه  Cleaner همه کار‌ها را انجام خواهد داد.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۵۵۷۸


ارسال