پنجشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۸ ,20 February 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۳۵
با محوریت رونق تولیدصورت گرفت؛
برگزاری نشست هم اندیشی امر به معروف و نهی از منکر در صنعت سیستان و بلوچستان
 
اولین نشست هم اندیشی امر به معروف و نهی از منکر در صنعت استان سیستان و بلوچستان با موضوع رونق تولید برگزار شد.
به گزارش عصرهامون، اولین نشست هم اندیشی امر به معروف و نهی از منکر با موضوع رونق تولید با حضور دبیر ومسئولین ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان، مسئولین ادارات و سایر بخش های خصوص مرتبط با  بخش تولید در استان ، ظهر امروز، شنبه 16 شهریورماه در محل سازمان صنعت، معدن و تجارت استان برگزار شد.

در این نشست، آیت الله سید ضیاء الدین طباطبائی، گفت : از واجبات ۱۰ گانه در دین اسلام هشتمین آن امر به معروف و نهی از منکر است.

وی افزود: حضرت امام حسین ( علیه السلام ) شهید راه امر به معروف و نهی از منکر است و ایشان هدف از قیام خود را احیاء امر به معروف و نهی از منکر عنوان کردند و ما نیز در جامعه می بایست در جهت احیاء این فرضیه اقدام کنیم.

وی ادامه داد: امر به معروف و نهی از منکر را ابتدا باید از خود شروع کنیم و سپس برای دیگران و در این خصوص باید پاسخگو در آخرت باشیم.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه در ایام شهادت حضرت امام حسین (علیه السلام ) هستیم باید شئونات اسلامی را در برگزاری و برپایی مراسمات عزاداری باید رعایت کنیم چون این عزاداری های برای دشمنان ما مهم است و از این مراسمات ضربات زیادی خورده اند  و در جهت ضربه زدن به مراسمات عزاداری ما برنامه ریزی می کنند. 

میرشکار، رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان نیز در این جلسه گفت  باید در زمینه امر به معروف و نهی از منکر ۲ کار اساسی مقاوم‌ سازی فرهنگی و اقتصاد مقاومتی را در اولویت فعالیت‌های خود قرار دهیم؛ زیرا این دو امر در بستر این فرایض قرار دارند.

وی ادامه داد: در این راستا باید همه آموزش‌ها و جلسات ما به این دو مورد بازگردد؛ به این معنا که یا باید مقاوم‌سازی فرهنگی کرده و زیرساخت‌های فرهنگی را تقویت کنیم و یا نشست‌های ما به رونق تولید و حمایت از تولیدگران ختم شود.

میرشکار خاطرنشان کرد : با رونق تولید وایجاد اشتغال به دلیل اینکه برای جوانان  و سایر مردم درآمدزایی ایجاد می شود خیلی از منکرات در جامعه کم خواهد شد.

وی ادامه داد: ما در سطح استان در جهت رونق تولید و رفع موانع آن در کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید به ریاست استاندار و دبیری سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان  جهت حمایت از واحدهای تولیدی از موضوعاتی را از جمله  بازگرداندن واحدهای تعطیل به چرخه تولید ،  کمک به بهسازی و نوسازی واحدهای تولید ، طرح های ایجادی و رفع مشکلات مالیاتی ، تامین اجتماعی پیگیری می کنیم.

میرشکار در ادامه افزود : سرمایه گذاری و اعطاء تسهیلات جهت واحدهای تولیدی با پیشرفت فیزیکی بالای 60 درصد ، سرمایه گذاری در بخش معادن و صنایع  معدنی و واحدهای معدنی کوچک مقیاس جهت ایجاد اشتغال در روستا و ... از دیگر برنامه های سازمان در سالجاری  جهت رونق تولید است.

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان  اعلام کرد: سرمایه گذاری هایی در سطح استان در بخش های تجارت  پتروشیمی، کارخانه ی فولاد، توسعه بندر چابهار در حال انجام است که آینده استان در در بخش رونق تولید و ایجاد اشتغال دگرگون خواهد کرد.

در ادامه این جلسه سرهنگ اکبری دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان گفت: هدف ستاد امر به معروف و نهی از منکر در برگزاری چنین نشست هایی رونق بخشیدن به تولید می باشد که که محور شعار سالجاری است  که توسط مقام معظم رهبری ( مدظله العالی ) مطرح شده است  که در همین ارتباط نکات و مشکلات  را از متولیان تولید و جامعه هدف  باید بشنویم و ارزیابی کنیم.

وی ادامه داد : تولید ،یک معروف است و باید به آن توجه شود تا اشتعال در استان ایجاد شود و در همین ارتباط می بایست قوانینی که منجر به تعطیلی تولید می شود رفع گردد که این موانع خود منکر محسوب می شود.

اکبری در پایان خاطرنشان کرد : در بخش رونق تولید ، تولیدکنندگان باید با  کمترین ها بتوانند بیشترین تولید را انجام دهند و زیادخواهی را در این بخش کنار گذارند و اولویت را تولید قرار دهند و استان ما توانایی تولید خیلی از محصولات را که از سایر استانها وارد می شود را دارد که در این ارتباط جذب و حمایت از سرمایه گذاران باید در دستورکار قرار گیرد . 

گفتنی است در پایان این جلسه مقرر گردید از طرف سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان و به طور تخصصی منکرات ومعروفات در بخش تولید استان شناسایی وتدوین گردد و در اختیار ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان قرار گیرد .

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۵۵۹۱


ارسال