دوشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۹ ,13 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۸ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۰۰
کارشناس مذهبی:
حضرت ابوالفضل الگوی آزادگی و عزت است/ مذاکره امام حسین(ع) در کربلا شبهه افکنی معاندان است
 
یک کارشناس مذهبی گفت: حضرت عباس(س) الگوی عزت، آزادگی و شجاعت است که رفتار وی باید سرلوحه زندگی همگان باشد.
حجت الاسلام احمد ایمانی خواه در گفتگو با عصرهامون گفت: محرم فرصت انس و الفت بیش از پیش عزاداران با خاندان امام حسین(ع) و روز تاسوعا زمانی برای شناخت بیشتر و بهتر حضرت عباس(ع) است.

وی افزود: ایشان بهترین الگو برای زندگی شرافت مندانه و عزتمند در اوج تحریم ها و دشواری هاست چرا که در روز نهم محرم که همزمان با شهادت حضرت ابوالفضل العباس است خاندان اهل بیت در تحریم کامل قرار داشتند اما هرگز سر تسلیم در برابر دشمن فرود نیاوردند.

وی تاکید کرد: لشکریان عمر سعد با تحریم آب و راه بندان قصد داشتند تا امام حسین(ع) و یارانش را به زانو درآورند اما این اتفاق هرگز رخ نداد و در برابر ظلم و جور تا پای جان ایستادگی کردند و خون شهدای کربلا ادامه دهنده راه اسلام شد.

به گفته حجت الاسلام ایمانی خواه؛ در صحرای کربلا نماینده ای از طرف لشکر دشمن به نزد حضرت عباس(ع) رفت و به ایشان امان نامه داد تا از لشکر اسلام جدا شود اما ابوالفضل العباس بهترین راه را انتخاب و در همین مسیر تا آخرین قطره خون ایستادگی کرد و شاهد هستیم که پس از گذشت بیش از 1400سال هر جا صحبت از غیرت و جوانمردی و رشادت می شود نامی از برادر امام حسین(ع) به میان می آید.

وی ادامه داد: در ماجرای کربلا هم عده ای می خواستند با مذاکره، حیله و فشار تمامی شرایط را به نفع خود تغییر دهند اما چنین نشد چرا که امام حسین(ع) می دانست مذاکره و صلح با لشکر یزید چیزی جز شکست به همراه نخواهد داشت و امروز نیز همین سیره زندگی و طرز فکر باید توسط مسئولان کشور اجرایی شود و بدانند که هر فرد و کشوری برای مذاکره مورد اطمینان نیست.

وی تاکید کرد: همه مردم به خصوص جوانان و عزاداران حسینی باید آگاه باشند که شبهات پیش آمده در خصوص مذاکره امام حسین(ع) با عمرسعد برای صلح از پایه بی اساس است و آنچه در کتب و روایات نقل شده آن حضرت صرفاً به منظور هدایت عمرسعد چند کلامی با او سخن گفت و اگر امروز نیز عده ای این بحث را مطرح می کنند به دنبال به حاشیه بردن موضوع و استفاده به نفع خود هستند که ضرورت آگاهی و تدبیر بیشتر همه را دوچندان می کند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۵۶۱۷


ارسال