شنبه ۱۴ تير ۱۳۹۹ ,4 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۳۷
معاون استاندار وفرماندار ویژه شهرستان ایرانشهر:
حذف واسطه ها و دلالان ازبازار میوه وصیفی جات ایرانشهر
 
معاون استاندار وفرماندار ویژه شهرستان ایرانشهر گفت: عدم نظارت کافی مسئولین و حضور دلالان باعث گرانی و اشفتگی در بازار میوه و صیفی جات ایرانشهر شده است.
به گزارش عصرهامون،به نقل ازپهره،مهمترین مشکل بازار میوه و تره‌بار وجود واسطه‌ها و دلال‌هاست که همین امر موجب نوسانات شدیدی در قیمت‌ها می‌شود که با نظارت بیشتر می‌توان قیمت عمده میوه و تره‌بار را طی فصل کنترل و تثبیت کرد.

با توجه به گزارش های مردمی مبنی بر نوسان قیمت کالاها بخصوص میوه و صیفی جات در بازار شهرستان ایرانشهر، جهت پیگیری و رفع این مشکل خبرنگار پهره سراغ معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ایرانشهر رفت.

ابوذر کوثری فرماندار ایرانشهر بهمراه اعضای ستاد تنظیم بازار شهرستان از میدان تره وبار ایرانشهربه صورت سرزده بازدید کرد.

در حاشیه بازدید معاون استاندار و فراندار ویژه شهرستان ایرانشهر در گفت وگو با خبرنگارپهره بیان کرد:بازدید های سرزده از بازار بصورت مستمر صورت خواهد گرفت و برخورد قاطع با دلالان بازار در دستور کار قرار دارد.

وی با اشاره به آشفتگی،بی قاعدگی و عدم نظارت کافی در بازار فعلی افزود: یکی از دلایل نوسانات قیمت در بازار میوه و تره بار ورود بی رویه دلالان به این صنف می باشد.

ابوذر کوثری در ادامه گفت:واگذاری مجوز غرفه داران به افراد بدون صلاحیت و اتباع خارجه،بدون هیچ گونه ضابطه ای صورت گرفته است.این افراد هم براساس نوعی رانت در این زمینه قیمت گذاری واحدها را انجام می دهند.

وی باانتقاد از اختلاف قیمت‌ها و آشفتگی در بازار میوه تره بار اظهار کرد: یکی از دلایل دیگر این آشفتگی در بازار میوه و تره بار عدم نظارت کافی مسئولین امر بوده است که باید از این به بعد پاسخگوی وضع موجود باشند.

به گفته این مسئول، اقدامات جدی برای کنترل قیمت‌ها صورت خواهد گرفت و با متخلفین بطور جدی برخوردخواهد شد. البته در صورت گران فروشی مردم باید آن را گزارش کرده و با اتحادیه یا دستگاه‌های نظارتی تماس حاصل کنندتا با متخلفان به موقع برخورد قانونی شود.

گفتنی است در این بازدید به دستور فرماندار 9پرونده تخلف گرانفروشی و عدم درج قیمت برای متخلفان تشکیل شد و با نظارت دستگاه های متولی 5واحد پلمپ شد.

انتهای پیام//
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۵۶۲۰


ارسال