شنبه ۱۶ فروردين ۱۳۹۹ ,4 April 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۰۲
اهداء هزار و 174 واحد خون توسط عزاداران حسینی در سیستان و بلوچستان
 
مدیر كل انتقال خون سیستان و بلوچستان از نذر و اهداء هزار و 174 واحد خون توسط عزاداران حسینی در ایام استان خبر داد.
سهیلا خسروی در گفت و گو با عصرهامون، گفت: در تاسوعا و عاشورای سال جاری، هزار 174 نفر از عزاداران حسینی در سیستان و بلوچستان جهت اهداء خون مراجعه نمودند که از این تعداد 954 نفر موفق به نذر خون شدند.

وی افزود: سال گذشته نیز مردم نیک اندیش سیستان و بلوچستان هزار و 384 نفرمراجعه داشتند که هزار و 119 نفر از آنان موفق به اهداء خون شدند.

وی با اشاره به استقبال خوب مردم به اهداء خون تصریح کرد: هر ساله مراكز و پایگاه های انتقال خون در سیستان و بلوچستان در تاسوعا، عاشورای حسینی و دیگر ایام مذهبی و اسلامی با ازدحام مراجعه كنندگان رو به رو می شود.

مدیر كل انتقال خون سیستان و بلوچستان گفت: بیش از 3 هزار و 200 بیمار تالاسمی، بیش از هزار بیمار دارای اختلال نادر خون ریزی دهنده، هزار بیماران دیالیزی و پیوندی در كنار سایر بیماران حوادث رانندگی و زایمان ها سبب شده است روزانه قریب به 400 واحد خون و فرآورده های آن در استان مورد نیاز باشد.

وی گفت: با توجه به اینكه اهدای خون علاوه بر تاثیر مثبتی كه بر حس انسان دوستی افراد به دنبال دارد سبب شادابی بیشتر در فرد اهداء كننده نیز می شود ضروری است افراد بیماران نیازمند به خون را یاری دهند.

وی دارا بودن حداقل وزن 50 كیلوگرم، نداشتن سابقه رفتار پرخطر، پایین نبودن فشار خون، دارا بودن حداقل 18 سال تمام و حداكثر 60 سال تمام، برخورداری از سلامت كامل و عدم ابتلا به كم خونی را از شرایط فردی اهداء كننده خون ذكر كرد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۵۶۶۷


ارسال